Zaujímavé turistické hotspoty, nádherné pláže a vodopády, či rôzne prírodné divy sveta. To je len zopár dôvodov prečo tak milujeme objavovať nepoznané, a v konečnom dôsledku máme tak radi cestovanie. Medzi najkrajšie miesta na svete patria bez pochýb destinácie ako Austrália, Grécko či Nový Zéland. Inšpirujte sa našim výberom tých najkrajších miest na zemi, ktoré môžete navštíviť na Vašich cestách okolo sveta.

Chcete precestovať celý svet ? Rozbehnite svoju kariéru ako delegát cestovnej kancelárie.

10. Veľký bariérový útes, Austrália

Tento prírodný div sveta je komplexným ekosystémom, ktorý sa nachádza v severovýchodnej Austrálii pri pobreží Queenslandu. Obsahuje nespočetné množstvo koralových útesov a stovky malých i veľkých ostrovov. Skutočná krása tohto prírodného skvostu sa nachádza pod morskou hladinou. Veľký bariérový útes je rajom pre potápačov a milovníkov podmorského života !

9. Santorini, Grécko

Aj keby ste na tomto gréckom ostrove v Egejskom mori nikdy neboli, určite by ste ho ihneď spoznali najmä kvôli jeho charakteristickým lokálnym domom, zafírovému moru či typickým modrým kupolám. Na Santorini si bez pochýb môžete vychutnať tie najlepšie západy slnka na sveta. Mohlo by vás zaujímať: Najromantickejšie hotely na svete.

8. Plitvice, Chorvátsko

Pokiaľ ide o celkový zážitok z vodopádov bolo by ťažké poraziť túto svetoznámu prírodnú krásu, ktorá sa nachádza v Chorvátsku. V národnom parku Plitvické jazerá nájdete malé jazerá, ktoré sú usporiadané do kaskád a spolu tak vytvárajú vodopády s krištálovo čistou vodou. Tieto vodopády sa oplatí navštíviť najmä cez letnú sezónu resp. medzi júlom až septembrom.

7. Bledské jazero, Slovinsko

Bledské jazero je jedným z najkrajších jazier nielen v rámci Slovinska ale aj na svete. Tento dovolenkový raj je veľmi vyhľadávaným turistickým cieľom, ktorý láka najmä cestovateľov – romantikov z celého sveta. Živé smaragdovo – číre jazero s malým ostrovčekom uprostred si určite zamilujete ! Určite neprehliadnite aj: Sedem divov sveta.

6. Utah národné parky, USA

V nespútanej púšti východného Utahu sa nachádza národný park Arches. Toto úchvatné miesto je plné červených skál a nebeskej oblohy. Na prehliadku nielen tohto národného parku ale aj ďalších – Zion, Bryce atď. Vám odporúčame využiť služby miestnych turistických sprievodcov či delegátov cestovných kancelárií. Staňte sa certifikovaným delegátom cestovnej kancelárie: Chcem sa dozvedieť viac.

5. Geiranger, Nórsko

V krajine stoviek nádherných fjordov je Geiranger považovaný za najkrajší v rámci Nórska. Tento fjord je pozoruhodným výtvorom ľadovcov z dávnej doby. Okolité hory resp. kopce dávajú tomuto miestu neopísateľnú atmosféru. Budete sa tu cítiť ako v skutočnej rozprávke ! Určite na svojich cestách okolo sveta neprehliadnite aj tento kus raja na zemi.

4. Kaňon Antelope, USA

Antelope sa nachádza na americkom juhozápade. Kaňon Antelope je snom každého zcestovaného fotografa či turistu, najmä kvôli spletitej kamenistej štruktúre a svetelným lúčom, ktoré prechádzajú priamo do útrob kaňonu. Je to jeden z najúžasnejších výtvorov prírody, ktorý môžete počas Vašej dovolenky v USA navštíviť. Toto ikonické miesto bolo priblížené aj v hollywoodskych filmoch a bedekroch po celom svete.

3. Ostrov Boracay, Filipíny

Vďaka nádhernému pobrežiu a krásnym západom slnka sa dá ľahko pochopiť, prečo sa Boracay stal jedným z najkrajších a najvyhľadávanejším miestom pod slnkom resp. na svete. Ostrov Boracay je top turistickou destináciou vhodnou na luxusnú dovolenku, vodné športy či relax na jedných z najkrajších pláži na svete. Stiahnite si tie najlepšie cestovateľské appky do mobilu: Chcem si pozrieť zoznam najlepších cestovateľských aplikácií.

2. Milford Sound, Nový Zéland

Milford Sound je často označovaný ako ôsmy div sveta. Tento úchvatný skvost prírody sa nachádza v národnom parku Fiordland a je aj pomerne ľahko dostupný. Nespútaná okolitá prírodná scenéria robí z tohto miesta jedno z najnavštevovanejších turistických miest na svete. Mohlo by vás zaujímať: Najkrajšie vodopády na svete.

1. Cappadocia, Turecko

Cappadocia je nádherný región v Turecku, ktorý sa preslávil najmä vďaka svojím prírodným scenériám a balónovým fiestám. Stovky teplovzdušných balónov stúpajúcich do neba: to je ten pravý dôvod prečo by ste mali navštíviť práve toto miesto aspoň raz v živote. Najmä kvôli zážitku z lietania balónom a panoramatickým výhľadom !