Pre niektoré zaľúbené páry znamená romantický pobyt päťhviezdičkový luxus alebo čas strávený na piesočnatej pláži. Pre ďalšie dvojice to môže byť pohľad na krásnu prírodnú scenériu. A potom sú tu dobrodružné páry, ktoré uprednostňujú adrenalínové športy pred relaxáciou. Či už ste taký alebo onaký pár, určite si pozrite náš zoznam najromantickejších hotelov na svete, kde môžete stráviť napríklad medové týždne alebo Valentína.

10. Four Seasons George V, Paríž, Francúzsko

george-v

Tento francúzsky klenot je jedným z najromantickejších hotelov na svete. Ponúka viac ako dvesto elegantne zariadených izieb ako nikde inde na svete. Ak hľadáte personalizovaný servis alebo kvalitný wellness určite si tu prídete na svoje. So svojími bezkonkurenčnými službami vás hotel Four Seasons George V určite dostane !

9. The Peninsula, Hong Kong, Čína

peninsula

Tento luxusný hotel je zariadený v koloniálnom štýle a spája eleganciu, a komfort. Na výber máte sedem reštaurácií, kde môžete stráviť romantickú večeru pri sviečkach. K dispozícii sú aj luxusne a zároveň vkusne zariadené izby, kde môžete relaxovať vo vani s krásnym výhľadom na mesto Hong Kong. Ak sa budete chcieť previesť po meste, môžete napríklad využiť služby osobného šoféra s Rolls Roycom.

8. Delaire Graff Estate – Stellenbosch, Južná Afrika

delaire

Objavte očarujúcu Južnú Afriku a jej každodenný život. Zamierte do Delaire Graff Estate ! Len tu môžete zažiť luxus v kombinácii s jedinečnou juhoafrickou pohostinnosťou. Ak milujete juhoafrické vína a chutné jedlá určite si tu prídete na svoje. Vychutnajte si krásny západ slnka spolu s výhľadom na okolité hory a vinice.

7. Shangri-La Hotel, Paríž, Francúzsko

shang-ri-la

Tento ikonický hotel určite nesmie chýbať vo vašom hladáčiku. Hotel Shangri-La je bývalá rezidencia veľkého synovca Napoleona Bonaparteho resp. princa Rolanda Bonaparteho. Len tu si môžete vychutnať výhľad na Eiffelovu vežu a rieku Seinu. Pozorný hotelový personál sa postará o kráľovský servis hneď od začiatku vášho romantického pobytu. Len tu sa môžete vydať za kulinárskym zážitkom do michelinskej reštaurácii L’abeille.

6. Iconic Santorini, Santorini, Grécko

Iconic Santorini

Hotel Iconic Santorini je vysnívaným dovolenkovým hotspotom pre každý zamilovaný pár. Tento hotel poskytuje výnimočné služby na vysokej úrovni. Môžete si tu vychutnať nielen nádherný výhľad na azúrové Egejské more ale aj vidieť nezabudnuteľný západ slnka. Určite pri návšteve tohto výnimočného hotela nezabudnite ochutnať aj grécke špeciality.

5. Oberoi Udaivilas, Udaipur, India

oberoi

Tento rozľahlý luxusný rezort v sebe nesie prvky extravagancie a pohostinnosti. Môžete si tu oddýchnuť v jednom z luxusných apartmánov alebo sa vydať za dobrodružstvom do okolitej prírody. Ak ste milovníkom zážitkov, môžete tu okúsiť romantickú večeru pod hviezdami alebo sa zúčastniť súkromnej školy varenia v rámci hotela.

4. Como hotel, ostrov Cocoa, Maledivy

como-cocoa

V neposlednom rade je tu prekrásny hotel, ktorý je situovaný na ostrove Cocoa na Maledivách v Indickom oceáne. Len tu si môžete dopriať zážitok v podobe romantickej večeri na pláži alebo si vychutnať plavbu loďou pri západe slnka. Tento hotelový rezort ponúka ubytovanie v súkromných vilách, ktoré sú situované na vode. Medzi vychýrené aktivity v okolí patrí najmä potápanie a objavovanie podmorského života.

3. Ladera rezort, Soufriere, Svätá Lucia

ladera

Ladera rezort je jedným z najunikátnejších a najluxusnejších letovísk na ostrove Svätá Lucia. V tomto rezorte sú k dispozícii úžasné apartmány s panoramatickým výhľadom na karibské more. Tento rezort je taktiež zapísaný na zozname svetového kultúrneho dedičstva. Ladera je ideálnym miestom na strávenie romantickej svadobnej cesty.

2. Taj Lake Palace, Udaipur, India

taj-lake

Tento indický hotel resp. Taj Lake Palace je palác postavený z mramoru a jeho história siaha na začiatok 18. storočia. Je symbolom bohatstva, luxusu a romantiky. Môžete si tu vychutnať napríklad romantickú večeru v jednej z troch luxusných reštaurácií alebo tu stráviť vašu romantickú dovolenku. Pri návšteve Indii si určite nezabudnite pozrieť aj jeden zo siedmich divov sveta Tádž Mahál.

1. Jade mountain, Soufriere, Svätá Lucia

jade mountain

Hotel Jade mountain nájdete na jednom z karibských ostrovov, presnejšie na ostrove Svätá Lucia. Môžete si tu oddýchnuť v exteriérovom bazéne s panoramatickým výhľadom na okolitú prírodu a more. Hotel Jade mountain má dokonca aj vlastnú pristávaciu plochu pre helikoptéru (ak by ste sa tu chceli dopraviť štýlovo). Tento klenot karibského mora je ideálnou voľbou pre zamilované páry, ktoré hľadajú luxusný pobyt v exotike.