Ak ste jedným z mnohých ľudí, ktorí radi cestujú určite viete aké chaotické môže byť plánovanie vašej cesty do zahraničia resp. na dovolenku. Skvelá appka v mobile vám nielen môže zachrániť život ale aj vám pomôže nájsť si lacné ubytovanie v tej ktorej exotickej krajine. Prinášame vám zoznam mobilných aplikácií, ktoré by určite nemali chýbať vo vašom telefóne !

20. Timeshifter

timeshifter-aplikacia

Tí, ktorí zápasia sami so sebou keď lietajú v časových pásmach by mali vyskúšať aplikáciu Timeshifter. Táto aplikácia poskytuje personalizované rady v boji proti jet lagu. Používateľ aplikácie Timeshifter vyplní svoj profil a preferencie ako aj konkrétne informácie o ceste, a aplikácia vytvorí zoznam personalizovaných rád proti jet lagu.

Stiahnuť aplikáciu: iOS I Android

19. Flush

flush-aplikacia

Nájsť verejné záchody môže byť pomerne ťažké najmä v celej Európe. Aplikácia Flush vám umožní rýchlo a spolahlivo nájsť verejné sociálne zariadenia aj keď ste v režime offline. Táto aplikácia vám poskytne aj informácie o tom, či musíte zaplatiť poplatok ale aj či je sociálne zariadenie prístupné pre zdravotne hendikepovaných.

Stiahnuť aplikáciu: iOS I Android

18. Virtuo

virtuo-aplikacia

Virtuo uľahčuje prenájom áut v krajinách ako sú Veľká Británia, Španielsko, Francúzsko či Belgicko. Do aplikácie stačí zadať vašu polohu, dátum a vybrať si preferované auto. Auto si môžete vďaka tejto aplikácií prenajať až na takmer mesiac. Súčasťou ceny prenájmu je aj poistenie. Ak by sa niečo stalo k dispozícií máte aj zákaznícky servis.

Stiahnuť aplikáciu: iOS I Android

17. Sprievodcovia Lonely Planet

lonely-planet-aplikacia

Túto aplikáciu od Lonely Planet si určite rýchlo obľúbite. Vďaka bezplatným mapám, zvukovým knihám či radám odborníkov môžete dopodrobna preskúmať takmer každé mesto na svete. Stiahnite si mesto, ktoré radi navštevujete a objavte rôzne možnosti v podobe kam ísť nakupovať alebo ktoré reštaurácie navštíviť a mnoho iného. Mohlo by vás zaujímať: Chcete sa stať certifikovaným delegátom cestovnej kancelárie a precestovať celý svet ? Pozrite si naše kurzy !

Stiahnuť aplikáciu: iOS I Android

16. Packpoint

packpoint-aplikacia

Aplikácia Packpoint vám vytvorí zoznam vecí, ktoré si máte zbaliť na vašu dovolenku. Packpoint prispôsobí váš zoznam na základe vášho dovolenkového cieľa, dĺžky cesty či dokonca podľa predpovedi počasia. Prémiová verzia aplikácie vám dokonca umožní prepojiť váš účet s aplikáciou Triplt.

Stiahnuť aplikáciu: iOS I Android

15. FlightAware

flightaware-aplikacia

Monitorujte lety pomocou aplikácie FlightAware, ktorá umožňuje používateľom sledovať komerčné lety v reálnom čase a vidieť ich na mape kdekoľvek na svete. V aplikácii môžete napríklad vyhľadávať letecké spojenia prostredníctvom trasy, leteckej spoločnosti či čísla letu. FlightAware vám dokonca poskytne informácie o vašom lete resp. či let bude meškať alebo či bol zrušený.

Stiahnuť aplikáciu: iOS I Android

14. Tricount

tricount-aplikacia

Rozdelenie nákladov pri cestovaní s veľmi početnou rodinou môže niekedy spôsobiť bolesti hlavy. Táto aplikácia zaznamenáva resp. sleduje kto dlhuje komu, čím vám pomôže vyrovnať si záväzky na konci vašej dovolenky. Ak máte radi kontrolu nad vašimi financiami, určite si stiahnite aj túto aplikáciu do vášho mobilu !

Stiahnuť aplikáciu: iOS I Android

13. Triplt

triplt-aplikacia

Prostredníctvom tejto aplikácie si môžete uložiť všetky vaše cestovné informácie resp. rezervácie letov a hotelov na jednom mieste. Táto aplikácia usporiada všetky dostupné informácie v chronologickom poradí, takže presne viete čo bude ďalej nasledovať. Triplt vám pomôže okrem iného spravovať aj váš prenájom auta alebo vlakové spojenia, a mnoho iného.

Stiahnuť aplikáciu: iOS I Android

12. Trainline

trainline-aplikacia

Vďaka tejto aplikácií si môžete kúpiť v rámci celej Európy lacné lístky na vlakové a autobusové spojenia. Trainline porovnáva cestovné možnosti od viac ako stoviek spoločností železničnej a autobusovej dopravy, aby ste našli tú najvýhodnejšiu ponuku. Táto moderná aplikácia by určite nemala chýbať vo vašom mobile !

Stiahnuť aplikáciu: iOS I Android

11. Hopper

hopper-aplikacia

Ste zvedaví, či cena letenky bude klesať alebo stúpať ? Ak áno, tak potom by určite vo vašom mobile nemala chýbať aplikácia na rezerváciu letov resp. Hopper. Môžete si do nej pridať váš plánovaný let a dostávať upozornenia o tom, kedy je najlepší čas na zákúpenie letenky. Let si môžete priamo zarezervovať prostredníctvom aplikácie. Flexibilní cestujúci môžu z používania Hopperu skutočne profitovať a to vďaka skvelému používateľskému rozhraniu.

Stiahnuť aplikáciu: iOS I Android

10. XE prevodník mien

xe-aplikacia

Vyhnite sa podvodom pri výmene peňazí pomocou aplikácie XE resp. prevodníka. Táto aplikácia vám ukáže výmenné kurzy rôznych mien z celého sveta. Vďaka tejto aplikácii môžete monitorovať až desať mien naraz a nastaviť si upozornenia o kolísaní mien, poprípade si môžete zobraziť historické údaje o kurze.

Stiahnuť aplikáciu: iOS I Android

9. Lime

lime-aplikacia

Aplikácia Lime vám umožní ľahko si požičať elektrické skútre a preskúmať tak všetky skryté zákutia mesta. Toto riešenie pre lepšiu mobilitu je dostupné najmä v Spojených štátoch amerických. S Lime sa už nikdy nebudete musieť strachovať z dopravných zápch. Prepravujte sa na vašej dovolenke štýlovo !

Stiahnuť aplikáciu: iOS I Android

8. Hotels.com

hotels.com-aplikacia

Používanie aplikácie Hotels.com je veľmi jednoduché a intuitívne. Táto aplikácia vám umožňuje vyhľadať a zarezervovať pobyt v rôznych destináciách po celom svete. Bonusom pre používatela aplikácie je, že spoločnosť Hotels.com vám za každých desať rezervácií poskytne jednu noc zdarma.

Stiahnuť aplikáciu: iOS I Android

7. Skyscanner

skyscanner-aplikacia

Skyscanner je veľmi populárna aplikácia. Získajte inšpiráciu a naplánujte si dovolenku podľa vašich predstáv. Vďaka tejto mobilnej aplikácii si môžete zarezervovať nielen pohodlný let, luxusný hotel ale aj komfortnú dopravu. Táto aplikácia vám umožní preskúmať všetko, čo môže cestovný ruch ponúknuť.

Stiahnuť aplikáciu: iOS I Android

6. Airbnb

airbnb-aplikacia

Prostredníctvom tejto aplikácie si môžete vyhľadať a zarezervovať ubytovanie od víl na Ibize až po apartmány v Thajsku. Aplikáciu Airbnb môžete použiť aj na rezerváciu zážitkov v podobe ochutnáviek vín, turistických výletov či rôzne kurzy jogy. Určite si stiahnite túto aplikáciu do vášho mobilu, ak radi cestujete po celom svete !

Stiahnuť aplikáciu: iOS I Android

5. Zomato

zomato

Ak máte radi kvalitné reštaurácie, tak potom táto aplikácia by určite nemala chýbať vo vašom telefóne. Vďaka tejto appke nájdete miestne reštaurácie, kaviarne či nočné bary resp. miesta spojené s lokálnou gastronómiou. V minulosti bola táto aplikácia známa pod menom Urbanspoon. V súčasnosti je táto aplikácia populárna u turistov po celom svete.

Stiahnuť aplikáciu: iOS I Android

4. Uber

uber-aplikacia

Kto by v dnešnej dobe nepoznal svetoznámy Uber a jeho aplikáciu. Táto aplikácia nielen že výfukla prácu klasických taxikárom ale aj ochránila turistov pred podvodmi, menovými problémami či jazykovými bariérami. Uber je jednou z najlepších appiek, ktorá by nemala chýbať v tvojom mobile. Vďaka tejto aplikácií ušetríš nemalé finačné prostriedky !

Stiahnuť aplikáciu: iOS I Android

3. Google prekladač

google-prekladac-aplikacia

Google prekladač vám pomôže preložiť takmer všetky jazyky na svete. Okrem iného si môžete pred vašou cestou do zahraničia stiahnuť aj vami zvolené jazyky a používať ich v režime offline. Táto aplikácia vám ulahčí život ! Mohlo by vás zaujímať: Prelomenie jazykových bariér prostredníctvom zariadenia Pilot.

Stiahnuť aplikáciu: iOS I Android

2. Google mapy

google-mapy-aplikacia

Aplikácia Google mapy vám môže pomôcť zorientovať sa na cestách nielen doma ale aj všade inde vo svete. Využitím jedného z typu cesty sa nikdy nestratíte v novom meste alebo na exotickej dovolenke. Aplikácia má aj ďalšie výhody v podobe offline máp, ktoré si môžete stiahnuť pred vašou cestou do tej ktorej krajiny.

Stiahnuť aplikáciu: iOS I Android

1. Duolingo

duolingo-aplikacia

Potrebujete sa naučiť nový jazyk resp. jeho základy pred vašou dovolenkou ? Zdokonalte sa v cudzom jazyku prostredníctvom najsťahovanejšej vzdelávacej aplikácie na svete, ktorá obsahuje kombináciu vizuálnych a zvukových lekcií. Aplikácia Duolingo vám pomôže pripraviť sa na skutočné rozhovory v španielčine, francúzštine, čínštine, taliančine, nemčine či angličtine.

Stiahnuť aplikáciu: iOS I Android