Musíte ich vidieť, aby ste uverili že naozaj existujú. Príroda je plná úžasných zázrakov a krásy. Vodopády sú jedným z najatraktívnejších turistických cieľov. Niet divu, že ľudia z celého sveta majú tendenciu tieto vodopády navštevovať. Kvôli ich fascinujúcej kráse sa oplatí prejsť aj celý svet ! Sú to najkrajšie divy prírody. Zaujíma vás teda, ktoré vodopády sú najkrajšie na svete ?

15. Vodopády Havasu, USA

Vodopády Havasu v Arizone sú neuveriteľne pokojné a krištáľovo čisté. Počet turistov v tejto oblasti je obmedzený. Ak chcete navštíviť tieto modrozelené vodopády ukryté v Grand Canyone musíte mať povolenie, ktoré stojí okolo 300 eur na tri dni. Cesta k nim vám zaberie takmer štyri hodiny. Tieto vodopády patria k najviac fotografovaným miestam v Grand Canyone.

14. Vodopády Ban Gioc, Vietnam

Vodopády Ban Gioc patria k najzaujímavejším prírodným pamiatkam v juhovýchodnej Ázii. Tieto vodopády ležia na hranici medzi Vietnamom a Čínou. Sú plné tečúcich riek a nádherných zelených lagún. Ban Gioc sú štvrté najväčšie vodopády na svete. Môžete sa k nim dostať napríklad loďou z Hanoja.

13. Háifoss, Island

Háifoss je jedným z najpozoruhodnejších a najvyšších vodopádov na Islande. Nachádza sa v nádhernej ale pomerne úzkej rokline, ktorá vedie do islandskej vysočiny. Je súčasťou rieky Fossá. Tento vodopád je naozajstnou ukážkou toho, aká mocná dokáže byť islandská príroda. Pohľad z vrcholu určite stojí za to.

12. Thor’s Well, USA

Thor’s Well je nádherné miesto na pobreží Oregonu. Aj keď Thor’s Well vyzerá ako vodopád, je to v skutočnosti obrovská diera vyrezaná v čadičovom pobreží s vlnami narážajúcimi z Tichého oceánu. Tento „vodopád“ je obklopený turistickými chodníkmi a malebnou prírodou. Najlepší čas na návštevu Thor’s Well je hodinu pred prílivom, aby ste tento prírodný ukáz videli bez vody a potom ako sa napĺňa.

11. Vodopády Iguazú, Brazília a Argentína

Tieto vodopády vytvárajú prírodnú hranicu medzi Argentínou a Brazíliou. Zaraďujú sa k najrozsiahlejším vodopádom na svete. Najlepší čas na návštevu týchto vodopádou je v mesiacoch december až február, vtedy sú vodopády najsilnejšie ale počasie je veľmi daždivé. Počas marca, apríla a septembra je počasie vhodnejšie avšak je tu oveľa viac turistov v porovnaní so zimným obdobím.

10. Vodopády Thi Lor Su, Thajsko

Vodopády Thi Lor Su sa nachádzajú v prírodnej rezervácii Umphang v provincii Tak. Thi Lor Su v karenskom jazyku znamená čierny vodopád alebo veľký úžasný vodopád. Tieto vodopády sa zaraďujú k šiestim najväčším v Ázii. Najlepší čas na návštevu vodopádov Thi Lor Su je od októbra do mája. Pre zaujímavosť za vodopádmi sa nachádza jaskyňa, ktorú ak si trúfate môžete preskúmať.

9. Vodopády Akaka, Havaj

Na jednom z najkrajších pobreží sveta nájdete veľa prírodných krás. Medzi jeden zo scenérických zázrakov sveta patrí vodopád Akaka, ktorý sa nachádza v národnom parku s rovnakým menom. Vstup do národného parku vás bude stáť zopár eúr. Tento vodopád má takmer 140 metrov a každoročne si ho príde pozrieť takmer pol milióna turistov.

8. Viktóriine vodopády, Afrika

Tieto majestátne vodopády sa nachádza na rieke Zambezi na hranici medzi Zambiou a Zimbabwe. Okrem iného sú tieto vodopády považované za jeden zo siedmich prírodných divov sveta. Sú taktiež zapísane na zozname svetového kultúrneho dedičstva. Viktoriine vodopády sú jednou z najviac navštevovaných turistických oblastí v Afrike. Ak teda plánujete výlet na safari, nezabudnite navštíviť aj tieto vodopády.

7. Vodopády Yosemite, USA

Vodopád Yosemite sa nachádza v jednom z najkrajších národných parkov v Spojených štátoch amerických a je najvyšším vodopádom v Severnej Amerike, a zároveň piatym najvyšším na svete. Najlepší čas na návštevu resp. túru v okolí týchto vodopádov je na jar, kedy môžete vidieť vodopády v ich najväčšej kráse.

6. Vodopády Mantayupan, Filipíny

Cebu je najrušnejším tropickým ostrovom na Filipínach, ktorý v sebe ukrýva veľa vodopádov. Jedným z nich sú najvyššie vodopády Mantayupan, ktoré sú veľmi strmé a menej známe v porovnaní s ostatnými vodopádmi v Cebu. Nachádzajú sa neďaleko obce Barili. Tieto vodopády sú ľahko prístupné a ich voda napája rybník, kde miestny obyvatelia lovia rôzne druhy rýb.

5. Vodopády Kuang Si, Laos

Vodopády Kuang Si známe aj ako Tat Kuang Si, sú slávne vodopády, ktoré sa nachádzajú neďaleko mesta Luang Prabang. Vo svete sú veľmi známe najmä pre svoju úžasnú tyrkysovú vodu, v ktorej si môžete aj zaplávať. Ak hľadáte dobrodružstvo v laoskej džungli, určite nevynechajte počas svojej dovolenky aj návštevu týchto vodopádov.

4. Anjelské vodopády, Venezuela

Ide o najvyšší vodopád na svete s výškou takmer 1000 metrov. Okrem iného je zapísaný aj v zozname svetového kultúrneho dedičstva resp. UNESCO. Každoročne ho navštívi viac ako milión turistov z celého sveta. Nachádza sa vo Venezuele presnejšie v národnom parku Canaima. Je to jeden z najviac nedotknutých kútov sveta. Milovníci prírody by určite mali navštíviť toto miesto.

3. Niagarské vodopády, USA a Kanada

Niagarské vodopády sú populárnou destináciou v Severnej Amerike. Pozostávajú z troch vodopádov. Dva sa nachádzajú na americkej strane, zatiaľ čo tretí je v Kanade. Tieto vodopády majú najvyšší prietok zo všetkých vodopádov na svete, vrátane Viktóriných vodopádov v Afrike a Iguazských vodopádov v Južnej Amerike. Návšteva Niagarských vodopádov je priam stvorená na dokonalú rodinú dovolenku, pretože v okolí vodopádov je veľa aktivít zameraných na deti. Ak cestujete medzi USA a Kanadou určite absolvujte aj jednodňový výlet na toto úžasné miesto !

2. Vodopády Dynjandi, Island

Ďaleko na odľahlých západných fjordoch na Islande nájdete krásny vodopád Dynjandi. Ide o najväčší vodopád v oblasti západných fjordov a naozaj si zaslúži byť nazývaný klenotom. Tento vodopád pozostáva zo siedmich vodopádov, z ktorých každý má svoje originálne meno a identitu. Jeho výška je úctihodných 100 metrov. Tieto vodopády patria k najúchvatnejším miestam z nášho zoznamu. Veď pozrite si video.

1. Vodopády Plitvice, Chorvátsko

Pokiaľ ide o celkový zážitok z vodopádov bolo by ťažké poraziť túto svetoznámu prírodnú krásu, ktorá sa nachádza v Chorvátsku. V národnom parku Plitvické jazerá nájdete malé jazerá, ktoré sú usporiadané do kaskád a spolu tak vytvárajú vodopády s krištálovo čistou vodou. Tieto vodopády sa oplatí navštíviť najmä cez letnú sezónu resp. medzi júlom až septembrom.