Tento zabudnutý raj na zemi menom Faerské ostrovy leží len kúsok od Veľkej Británie uprostred severného Atlantiku. Faerské ostrovy tvorí niekoľko nádherných ostrovov pre ktoré sú typické najmä dávne tradície a zvyklosti. Tento raj poskytuje turistom útek od uponáhľanej doby a rušného života veľkomesta v nádhernej nedotknutej prírode. Pozrite sa spolu s nami na tie najlepšie miesta resp. turistické hotspoty, ktoré by ste mali navštíviť počas Vašej dovolenky na Faerských ostrovoch.

9. Úchvatný vodopád Mulafossur

Jeden z najpozoruhodnejších vodopádov na svete sa nachádza na ostrove Vagar neďaleko dedinky Gasadalur. Toto turisticky málo známe miesto je veľmi často vyhľadávané pre svoju izolovanosť a nádhernú prírodnú scenériu, a to najmä cestovateľskými dobrodruhmi. Pohľad na túto originálnu prírodnú scenériu je nezabudnuteľným zážitkom. Toto miesto si zamilujete ! Mohlo by vás zaujímať: Najkrajšie vodopády na svete

8. Výlet vrtuľníkom na Faerských ostrovoch

Máte radi dobrodružstvo ? Prevezte sa medzi komplexom Faerských ostrovov štýlovo na vrtuľníku a vychutnajte si pohľad na tieto ostrovy z vtáčej perspektívy. K dispozícii máte pravidelné lety, ktoré sú pomerne lacné. Cena jedného letu vrtuľníkom sa pohybuje niekde na úrovni sto eur po prepočte z lokálnej meny. V prípade záujmu si môžete zarezervovať súkromný let vrtuľníkom tu.

7. Plavba po Atlantickom oceáne

Ak hľadáte adrenalínový zážitok, tak potom si práve v okolí Faerských ostrovov môžete vyskúšať divokú adrenalínovú jazdu na motorových člnoch. Takto si môžete vychutnať pohľad na tieto majestátne ostrovy z hladiny severoatlantického oceánu. Viac o tomto adreanalínovom zážitku sa dočítate tu.

6. Dedinka Saksun

Saksun je jedným z najizolovanejších osídlení na Faerských ostrovoch . Pre Saksun sú typické ikonické domy s trávnatou strechou, krásny starý kostol či piesočnatá lagúna. Jedine na tomto mieste zažijete ticho a božský pokoj. Chcete precestovať celý svet ? Rozbehnite svoju kariéru ako Delegát cestovnej kancelárie. Pozrite si naše kurzy.

5. Typická faerská dedinka Gjógv

Iba kúsok od Hvíthamaru nájdete odľahlú dedinu Gjógv. Pre dedinu Gjógv sú typické viacfarebné domy, hlboká roklina či okolité úchvatné prostredie, ktoré robia z tohto miesta tak obľúbenú destináciu turistov z celého sveta. Chcete spoznať všetky kúty a tajné miesta Faerských ostrovov ? Určite si pozrite aj naše skvelé aplikácie do mobilu na Vaše cesty okolo sveta: Najlepšie appky pre cestovateľov

4. Prírodné jazero Sorvágsvatn

Tento prírodný div sveta resp. jazero nad oceánom láka turistov z celého sveta. Sorvágsvatn sa taktiež nachádza na svetoznámom ostrove Vagar. Cesta k tomuto hypnotizujúcemu skvostu prírody nie je náročná a ani moc dlhá. Pohľad z neďalekého útesu je nezabudnuteľným zážitkom, ktorý nadchne každého nadšenca cestovania a prírody. Pozrite si aj Sedem divov sveta.

3.Fearská fauna

Okrem krásneho pobrežia sú Faerské ostrovy známe aj svojou veľkou populáciou Puffinov tzv. atlantických papagájov. Jednu z kolónií nájdete na ostrove Mykines. Tieto ostrovy sú rajom pre fotografov a ornitológov. Najlepší čas na dovolenku resp. návštevu ostrova Mykines je počas letných mesiacov. Mohlo by Vás zaujímať: Tajomný poklad menom Azorské ostrovy

2. Majestátny maják Kallur

Ide o jeden zo skutočných zázrakov na Faerských ostrovoch.Maják Kallur nájdete na malebnom ostrove Kalsoy. Prechádzka po okolitých kopcoch je skutočným adrenalínovým dobrodružstvom. Z vrcholu sa Vám naskytne neskutočný výhľad na okolitú prírodnú scenériu. Jedine na tomto mieste budete mať pocit ako keby ste boli na úplnom konci sveta.

1. Faerské ostrovy

Vychutnajte si jedinečný zážitok z neopísateľných Faerských ostrovov. Ponorte sa spolu s nami do magických miest a zákutí tohto raja na zemi ! Chcete precestovať celý svet ? Rozbehnite svoju kariéru ako delegát cestovnej kancelárie.