Tieto exotické ostrovy sa nachádzajú uprostred Atlantického oceánu a pozostávajú z deviatich obývaných ostrovov. Vďaka svojej polohe sú Azorské ostrovy populárnym miestom najmä pre milovníkov jácht. Na týchto ostrovoch nájdete nielen nedotknutú prírodu, prekrásne vodopády, ale aj prírodné jazerá. Ak hľadáte tip na letnú dovolenku, tak potom si pozrite náš malý prehľad o týchto ostrovoch.

9. Faial

Faial známy aj ako modrý ostrov je ďalším krásnym miestom v centre Azorských ostrovov. Faial je obzvlášť krásny najmä počas letných mesiacov a to vďaka kvitnúcim modrým hortenziám. Medzi vychýrené aktivity na ostrove patrí napríklad návšteva krátera Caldeira alebo relax na lávovej pláži Almoxarife. Pozrite si aj päť najkrajších pláži sveta !

8. Graciosa

Graciosa je súčasťou centrálnej skupiny Azorských ostrovov. Na tomto ostrove sa nachádzajú stopy sopečnej činnosti. Nájdete tu sopečnú jaskyňu Furna Do Enxorfre alebo veľmi známe termálne kúpele v Carapachu. Tak ako ostrovy Corvo a Flores, je Graciosa taktiež na zozname biosférických rezervácií. Z tohto ostrova vyžaruje autentickosť v podobe spôsobu života a miestnej kultúry. Určite ho navštívte !

7. Pico

Tento sopečný ostrov je jedným z najobľúbenejších na Azorských ostrovoch. Okrem sopky je známy aj svojimi vinárstvami a vinicami, ktoré doslova rastú v lávových skalách. Nájdete tu niekoľko zaujímavých jaskýň, veľrybárske múzeum, turistické chodníky a rôznorodé dediny. V neposlednom rade je tento ostrov aj špičkovým miestom na pozorovanie veľrýb.

6. Terceira

Terceira je druhým najľudnatejším ostrovom po São Miguel a je domovom americkej leteckej základne, ktorá hrá na Azorských ostrovoch dôležitú úlohu. Terceira má povesť malého letného ostrova. Nezabúdajte na to, že to nie je Ibiza. Je to skôr pokojný vidiecky ostrov. Okolie ostrova ponúka veľa možností na potápanie a objavovanie podmorského života. Ak ste milovníkom dobrého jedla určite nezabudnite ochutnať miestnu špecialitu menom Alcatra.

5. São Miguel

V neposlednom rade je tu São Miguel. Najväčší a zároveň najľudnatejší ostrov. Tento ostrov ponúka širokú škálu historických pamiatok a aktivít v relatívne kompaktnej oblasti. Neďaleko mesta Ponta Delgada nájdete majestátne jazerá pripomínajúce sopečné krátery, tmavé piesočnaté pláže a vonkajšie horúce pramene. Na tomto ostrove nájdete aj prekrásne vodopády. Pozrite si aj najkrajšie vodopády na svete .

4. Flores

Flores je jedným z menších ostrovov na západe Azorského súostrovia. Jeho príroda je ako nedotknutá oáza. Tento malebný ostrov je známy najmä pre svoje vodopády v Ribeira Grande a nádherné kráterovité jazerá v Sete Lagoas. Celý ostrov je zároveň biosférickou rezerváciou UNESCO.

3. Santa Maria

Santa Maria je najvýchodnejším miestom z Azorských ostrovov. Je to jeden z menších ostrovov ale stále má čo ponúknuť. Nachádzajú sa tu dve biele piesočnaté pláže resp. São Lourenço a Formosa. Vďaka svojej polohe a lepším poveternostným podmienkam je ostrov veľmi vhodný pre všetky druhy vodných športov napr. windsurfing.

2. Corvo

Tento ostrov bol donedávna pre turistov takmer neznámy. Dominantou ostrova je vysoká Caldeirão. Iba malá časť ostrova je na relatívne nízkej úrovni. Ostrov Corvo je biosférickou rezerváciou UNESCO. Je to vynikajúce miesto na potápanie, objavovanie podmorského života či pozorovanie rôznych druhov vtákov.

1. São Jorge

São Jorge je malý ostrov s prekrásnou prírodou uprostred Atlantického oceánu. Okrem mušlí je tento ostrov známy aj vďaka svojmu nepasterizovanému syru. Napríklad v meste Lactacores možete ochutnať syry v rôznych fázach zrenia. Ak ste milovníkom syru a kvalitného vína určite nepremeškajte návštevu aj tohto ostrova !