Snívate o dokonalej dovolenke a zároveň milujete päťhviezdičkové služby či okázalý životný štýl ? Ak áno, tak potom ste na správnom mieste. Luxusné hotely ponúkajú nielen úžasný servis, pohodlnené ubytovanie ale aj špičkovú gastronómiu. Ak už idete na svadobnú cestu, rodinnú dovolenku alebo neočakávaný výlet, tak potom určite zvážte pobyt v jednom z týchto luxusných hotelov. Je to zážitok na celý život !

10. Hotel Plaza, New York, USA

Hotel Plaza sa nachádza na Manhattane v centre mesta a je jednou z najcennejších pamiatok v New Yorku. V tomto hoteli už strávili noc rôzne holywoodské hviezdy ale aj svetoví lídri. Hoteloví hostia si tu môžu dopriať päťhviezdičkový luxus alebo navštíviť neďaleké Rockefellerové centrum či krásny Central park. Mohlo by vás zaujímať : Čo sa oplatí vidieť v New Yorku .

9. Hotel Emirates Palace, Abu Dhabi, Spojené Arabské Emiráty

Tento hotel v Abu Dhabi je obľúbený pre svoj päťhviezdičkový luxus, miestnu pohostinnosť a okolité pláže. Hotel Emirates Palace stelesňuje krásu arabskej kultúry a je jedným z najluxusnejších hotelov na svete. Emirates Palace je známy aj kvôli svojím vynikajúcim kúpeľom a záhradám v štýle Versailles. Toto miesto je dokonalým únikom pred rušným životom veľkomesta.

8. Hotel Baros, Severný Atol Male , Maledivy

Hotel Baros je luxusným hotelom so súkromným koralovým útesom, kde sa môžete potápať a objavovať podmorský svet. Ak ste milovníkom adrenalínu, môžete v okolí ostrova vyskúšať aj rôzne druhy vodných športov. Ak dávate prednosť niečomu viac idylickému, jednoducho si oddýchnite na piesočnatej pláži alebo si doprajte kúpeľnú liečbu. Určite si nenechajte ujsť tento raj na zemi !

7. The Oberoi, Balaclava, Maurícius

Jediný rezort na ostrove Maurícius, ktorý ponúka luxus v podobe súkromných koralových útesov a nádherný výhľad na tyrkysovú zátoku. Nájdete tu nielen luxusné vily s prístupom na privátnu pláž s bielym pieskom ale aj kvalitnú gastronómiu v podobe miestnych špecialít. Pri návšteve tohto raja si nezabudnite vychutnať aj západ slnka !

6. Atlantis Paradise, Bahamy

Vitajte v karibskom raji ! Atlantis Paradise je jeden z najkrajších hotelov v Karibiku, ktorý ponúka pre svojich hotelových hostí rôzne bazény, nádherný vodný park, privátne golfové ihrisko, zaujímavé reštaurácie a taktiež tenisové kurty. Tento hotel je vyhľadávany najmä pre celú radu aktivít, ktoré tu môžete zažiť. Každý si tu príde na svoje. Určite nezabudnite navštíviť aj ďalšie karibské ostrovy .

5. Four Seasons George V, Paríž, Francúzsko

Tento francúzsky klenot je jedným z najluxusnejších hotelov na svete. Ponúka viac ako dvesto elegantne zariadených izieb ako nikde inde na svete. Ak hľadáte personalizovaný servis alebo kvalitný wellness určite si tu prídete na svoje. So svojimi bezkonkurenčnými službami vás hotel Four Seasons George určite dostane !

4. Hotel Atlantis the Palm, Dubaj, Spojené Arabské Emiráty

Atlantis the Palm je hotelom pre ľuďí, ktorí hľadajú oddych od rýchleho mestského života. Tento hotel je aj na zozname najlepších podmorských hotelov na svete a to vďaka svojím podmorským apartmánom. Je postavený na najväčšom ostrove, ktorý bol vytvorený ľudskou rukou. Jeho vznešenosť a bohatstvo očarí všetkých, ktorí ho navštívia.

3. Andronis Luxury Suites, Santoniri, Grécko

Hotel Andronis v gréckom Santoniri je jeden z najdrahších hotelov na svete. Môžete si tu vychutnať napríklad súkromnú stredomorskú večeru vo vlastnej hotelovej izbe s výhľadom na azúrové vody Egejského mora, alebo si zaplávať vo vlastnom privátnom bázene. Tento hotel je určený najmä pre náročnejšiu klientelu, ktorá vyžaduje osobitý prístup, súkromie a v neposlednom rade kvalitné služby.

2. Grand Hotel Kempinski Štrbské Pleso, Slovensko

Historická budova tohto tatranského klenotu sa nachádza na brehu Štrbského plesa vo Vysokých Tatrách. Tento hotel vyhľadávajú najmä milovníci luxusu a pohodlia. Okolité prostredie a čistý tatranský vzduch sú priam stvorené na rôzne športové aktivity napr. beh okolo Štrbkého plesa. Po namáhavom tréningu si môžete oddýchnuť v luxusnom Zion spa alebo si môžete vychutnať kvalitné jedlo od šéfkuchára vo vežičke. Medzi najlepšie izby v tomto hoteli patria prezidentský a novomanželský apartmán so súkromnou vírivkou s výhľadom na majestátne štíty našich veľhôr.

1. Hotel Burj Al Arab, Dubaj, Spojené Arabské Emiráty

Burj Al Arab je najluxusnejším sedem hviezdičkovým hotelom na svete. Tento hotel nie je vynimočný len svojou krásou, pohostinnosťou ale aj službami, ktoré ponúka. Od voliteľného Rolls-Roycu s osobným šoférom až po let helikoptérou. A nielen to ! Každý apartmán ponúka nezabudnuteľný panoramatický výhľad na Arabský záliv a okolitú pláž. Ak cestujete do Dubaja určite nepremeškajte návštevu aj tohto hotela.