Zažite krásu sveta, ktorá leží pod hladinou mora. Ubytujte sa v jednom z týchto úžasných podmorských hotelov. Tieto jedinečné hotely ponúkajú prekrásny pohľad na morský život a nielen to. Nájdete tam aj výnimočné podmorské reštaurácie. Ak ste doma a chránite sa pred koronavírusom, a hľadáte inšpiráciu v podobe zážitku z hotelového sveta pod morskou hladinou určite si vychutnajte týchto 5 najlepších podmorských hotelov.

5. Hotel Atlantis The Palm, Dubaj

hotel-atlantis

Hotel Atlantis The Palm sa nachádza na umelo vytvorenom ostrove v tvare palmy a je jedným z najpôsobivejších letovísk v Dubaji. Podmorské apartmány hotela majú výhľad nielen na zrúcaniny mýtického strateného mesta Atlantis ale aj na morský život. Ako hoteloví hostia si môžete vybrať medzi dvoma apartmánmi resp. medzi Poseidonom alebo Neptúnom.

4. Rezort World Sentosa, Singapur

sentosa

V tomto päthviezdičkovom rezorte si môžete vychutnať nádherný výhľad na podmorskú svätyňu. Nájdete tu exkluzívne apartmány, ktoré sú navrhnuté ako luxusný dvojposchodový dom. Tieto apartmány ponúkajú hosťom to najlepšie z pevniny ale aj z mora. Horná úroveň pozostáva z otvoreného obývacieho priestoru, ktorý vedie na vonkajšiu terasu a vírivku. Zatiaľ čo spodná úroveň ponúka hosťom výhľad na morský život.

3. Muraka vila, Maledivy

muraka-maledivy

Vila Muraka, ktorá je súčasťou rezortu Hilton Conrad Maledivy, je dvojposchodová rezidencia s izbami nad i pod hladinou Indického oceánu. Podmorská časť ponúka luxusnú spálňu, kúpeľňu a obývaciu miestnosť s oknami od podlahy po strop s panoramatickým výhľadom na more. Toto letovisko ponúka aj reštauráciu Ithaa, kde sa podávajú obedy a večere päť metrov pod hladinou oceánu.

2. Manta rezort, Tanzánia

manta-rezort

Rezort Manta Zanzibar je vytvorený na idylickej ostrovnej pláži a ponúka súkromie, romantiku, dobrodružstvo a vodné športy. Tento rezort ponúka niekoľko nádherných víl, kde sa môžete ubytovať. Jedine tu zažijete pocit podmorského života. Plávajúca vila je prístupná iba loďou a je ukotvená k morskému dnu. Má podmorskú spálňu, kde môžete relaxovať. Na poschodí sa nachádza izba a kúpeľňa. Zatiaľ čo strecha slúži hotelovým hosťom na opaľovanie. Okrem iného sa v okolí ostrova môžete zúčastniť aj potápačských výletov.

1.Lover’s Deep ponorka, Svätá Lucia

lovers-deep

Táto atrakcia sa nachádza hneď pri pobreží krásneho karibského ostrova. Lover’s Deep je ponorka pre voľný čas určená pre páry, ktoré chcú stráviť noc ponorené pod morskou hladinou. Ako hostia si môžete zvoliť presné miesto, kde strávite svoj čas Lovers Deep zastane na mieste, ktoré si vyberiete. Či už pôjde o úchvatný koralový útes pri pobreží Svätej Lucie alebo potopenú bojovú loď v Červenom mori.