Tento krát vám priblížime jedno z najmodernejších miest sveta Dubaj označované aj ako hlavného mesta zlata. Dubaj je jedným zo siedmych emirátov v Spojených arabských emirátoch. Toto mesto sa preslávilo hlavne kvôli raketovému rozvoju v posledných rokoch a začalo sa orientovať hlavne na turizmus, pretože zásoby ropy ktorými disponuje sa pomaly vytrácajú. Okrem iného je to aj mesto neobyčajných

burj al arab

ľudských úspechov v podobe stavieb ako sú Burj Al Arab alebo palmový ostrov. V Dubaji jednoducho nie je nič vytvorené v malom meradle. Práve naopak nájdete tu najväčší mrakodrap na svete Burj Dubaj či zimné lyžiarske stredisko, kde máme namierené aby sme sa schladili a trošku si zalyžovali. V Ski Dubaj je k dispozícii skoro

ski dubaj

pol metra snehu čo v porovnaní s našom slovenskou pýchou a jej lyžiarskym strediskom resp. Štrbským Plesom je len „slabý odvar“. Ale keďže sme v Dubaji, kde teplomer ukazuje takmer 50 stupňov, vystačíme si aj s takýmito podmienkami. Teplota sa v Ski Dubaj pohybuje v rozmedzí od -6°C do -8°C. V duchu nezameniteľnej

lyzovanie dubaj

lyžiarskej atmosféry sme sa vyviezli hore na kopec lanovkou a zastavili sme sa na vrchole v kaviarni na horúcu čokoládu. A potom sme vyrazili užiť si toto neskutočné miesto a zlyžovali sme celý kopec. Štipnite ma ! Sme vážne niekde v púšti ? Ski Dubaj je najväčšie lyžiarske stredisko na svete. Nájdete tu päť zjazdoviek s rôznym stupňom obtiažnosti a každý si tu nájde to svoje. Sú tu aj ľadové tobogány a jaskyne. Od snehu k vode. Je čas navštíviť kúzelný hotel Atlantis a jeho mystické akvárium.

hotel atlantis

Témou tohto hotela je bájne stratené mesto Atlantída. Práve v lobby tohto hotela nájdete impozantné sochy, ktoré majú tento motív navodiť. Keď prejdete pasážami hotela dostanete sa do podmorského sveta. V podmorských tuneloch si môžete prezrieť rôzne živočíchy. Je to skutočný zážitok ako keby sme boli v bájnej Atlantíde.

akvarium dubaj

A teraz hurá do aquaparku ! Presunuli sme sa do aquaparku na umelom ostrove. Nájdete tu neskutočné množstvo vodných atrakcií, tobogánov a taktiež si tu môžete zaplávať s delfínmi. Dosť bolo leňošenia ! Máte radi adrenalín ? My áno ! Rozhodli sme sa pre tandemový zoskok, keďže to bude naša premiéra a máme obavy, tak nás inštruktor povzbudzuje a hovorí nám, že keď to zvládneme budeme mať nie len neskutočný zážitok z voľného pádu ale uvidíme aj Palmový ostrov v celej jeho kráse.

tandemovy zoskok dubaj

Ak hľadáte dobrodružstvo a neskutočný zážitok určite si pri návšteve Dubaja skúste tandemový zoskok. Zvečernieva sa. Ideme si pozrieť jeden z najobľúbenejších úkazov nočného života tohto mesta. Veľkolepú fontánu, ktorú nájdete na jazere Burj Dubaj.

fontana v dubaji

Fontána strieka vodu až do výšky 150 metrov. Vodná symfónia sa tu vždy spája s hudbou a niekedy aj s arabskými tancami. Je to tak najväčšia spievajúca fontána na svete, ktorá vás dostane ! Aj keď my sme väčšinu nášho pobytu strávili na pláži, vy tu môžete vidieť o mnoho viac napríklad umelé benátky, zlato a zlaté šperky či symbol Dubaja resp. sedem hviezdičkový hotel Burj Al Arab. Táto stavba preslávila Dubaj na celom svete a dala rozhodujúci podnet k rozvoju tohto mesta ako turistickej metropole. Okrem toho vás určite nadchne aj Burj Khalifa najväčšia stavba sveta.

burj khalifa

Náš pobyt je na konci a teraz skutočne začína cesta domov, a to na palube lietadla spoločnosti Emirates. Nastupujeme do jedného z najnovších airbusov, ktorý skôr ako lietadlo pripomína zaoceánsku loď. Obyčajná prvá trieda je v porovnaní s prvou triedou v Emirates absolútne bezvýznamná. Okrem toho si tu môžete zájsť aj do

letenky dubaj

súkromného baru na lahodné Daiquiri. Letieť so spoločnosťou Emirates je v skutku úžasné. Svetový zážitok ! Služby tejto spoločnosti sú proste neprekonateľné. Je čas si konečne trochu pospať a snívať o našej ďalšej zastávke, meste New York.