Pre veľa ľudí sú Karibské ostrovy vysnívanou destináciou kvôli nedotknutej prírode a piesočnatým plážam. Celoročné tropické slnko je len jednou z vecí, ktorú Vám môžu tieto ostrovy ponúknuť. Rozhodnutie, ktorý karibský ostrov by ste mali navštíviť závisí do značnej miery od toho, aký typ cestovateľa ste. Pozrite si preto náš zoznam najkrajších karibských ostrovov a vyberte si, kde budete tráviť tohtoročnú dovolenku !

10. Svätá Lucia

Tento ostrov ponúka dokonalý útek od každodenných starostí modernej doby. Typické veci, ktoré môžete v Karibiku vidieť sú biele piesočnaté pláže alebo tyrkysové more. Ostrov Svätá Lucia ponúka aj úžasnú rozmanitosť kultúry a rôzne aktivity. Medzi vychytené aktivity na ostrove patrí sopečne vyhrievaný bahenný kúpeľ, návšteva vodného parku alebo hranie golfu.

9. Barbados

Barbados je korunavaný za jeden z najkrajších karibských ostrovov. Svätý James a Svätý Peter sú najobľúbenejšie plážové letoviská na tomto ostrove. Ak chcete vymeniť pobyt na pláži za trochu kultúry a histórie, tak potom hlavné mesto Bridgetown má čo ponúknuť. Bridgetown je zapísaný v zozname svetového kultúrneho dedičstva a nájdete tu rôzne zaujímavé múzea. Pri návšteve tohto ostrova určite nezabudnite aj na svetoznámu pláž Crane.

8. Portoriko

Ostrov Portoriko je veľmi obľúbeným turistickým cieľom kvôli svojej polohe a bohatej histórii. Je tretím najväčším ostrovom v Spojených štátoch amerických. Ak hľadáte zaujímavý tip na exotickú dovolenku, tak by ste určite mali navštíviť práve tento ostrov. Nájdete tu jediný daždový prales v celej Severnej Amerike s príznačným menom El Yunque. Ak ste milovníkom luxusných pláži určite sa zastavte aj na pláži Flamenco.

7. Grenada

Tento malebný ostrov s nádhernými plážami sa nachádza v karibskom mori neďaleko Venezuely. Je to skutočný raj na zemi. Grenada je slávna na celom svete najmä kvôli podmorským sochám, čokoladovým plantážam a vďaka svojím koreninám. Tento ostrov má aj slangový názov „Ostrov korenia“. Nájdete tu okrem iného obrovský dažďový prales ale aj prekrásne vodopády.

6. Antigua

Antigua je malý a zároveň menej známy karibský ostrov. Záliv Dickenson alebo prístav Jolly patria k najlepším miestam na tyrkysovom pobreží tohto ostrova. Tieto miesta sú skvelou voľbou, ak máte radi dovolenku ďaleko od ruchu veľkomesta. Ak hľadáte dobrodružstvo a ste fanúšikom potápania, môžete preskúmať vrak potopenej loďe neďaleko pláže Galleon. Najlepší čas na návštevu tohto ostrova je od polovice decembra do konca apríla.

5. Kuba

Kuba je krajina s komplikovanou ale zároveň fascinujúcou históriou, ktorá sa postupne otvára okolitému svetu. Keď navštívite Kubu máte pocit, ako keby ste sa vrátili naspäť do minulosti. Táto krajina sa stala u turistov populárnou najmä kvôli klasickým kabrioletom, ktoré lemujú ulice či kubánskemu rumu a cigarám. Kuba je vo všeobecnosti celkom cenovo dostupná v porovnaní s inými karibskými ostrovmi. Určite by ste ju mali navštíviť aspoň raz za život !

4. Bahamy

Bahamské ostrovy sa nachádzajú v Atlantickom oceáne juhovýchodne od Floridy. Tvorí ich približne 700 ostrovov. Podmorské jaskyne, nádherné parky či fantastický nočný život to je len zopár vecí, na ktoré sa môžete tešiť pri návšteve tohto exotického raja. Ak hľadáte prepychové all-inclusive rezorty, určite si tu prídete na svoje. Môžete sa napríklad ubytovať v hoteli Hilton v hlavnom meste Nassau alebo neďaleko vo Four Seasons.

3. Britské Panenské ostrovy

Každý milovník exotiky už určite počul o Britských Panenských ostrovoch. Život na týchto ostrovoch nie je iba o leňošení v hojdacej sieti či popíjaní piňa kolády. Môžete tu zažiť rôzne hudobné festivaly či okúsiť potápie v krištálovo čistom mori. Tieto ostrovy sú domovom milionárov z celého sveta presne tak isto ako slávne Monte Carlo .

2. Jamajka

Jamajka je miesto s chutným jedlom, krásnymi plážami, fascinujúcou kultúrou a srdečnými miestnymi obyvateľmi. Ak ste milovníkom západov slnka, reggae muziky či jamajských rumov určite si tu prídete na svoje. Medzi vychytené aktivity na Jamajke patrí skákanie z útesov či návšteva múzea Boba Marleyho. Po návšteve Jamajky už nikdy nebude chcieť odísť !

1. Dominikánska republika

Dominikánska republika je krajina s obrovským kontrastom od zlatobielych piesočnatých pláži cez tyrkysové more až po vnútrozemské pralesy či vodopády. Ak ste milovníkom podmorského života, môžete si tu vyskúšať potápanie s veľrybami alebo rôzne druhy vodných športov (windsurfing, plachtenie).