Seychely sú veľmi známe po celom svete. Tento tropický raj a jeho ostrovy sa preslávili medzi turistami najmä vďaka svojím ohromujúcim plážam, a v neposlednom rade aj vďaka svojím luxusným hotelovým rezortom, kde môžete stráviť nezabudnuteľnú dovolenku či medové týždne. Ak chcete objaviť všetky tajné miesta – pláže tohto magického turistického hotspotu, tak si môžete prenajať súkromnú jachtu a vydať sa na romantickú plavbu okolo tohto súostrovia. Toto je výber tých najlepších ostrovov, ktoré by ste mali navštíviť počas Vašej dovolenky v tomto raji !

7. Ostrov Curieuse

Turistické chodníky resp. prechádzky hustým mangrovým lesom sú jedným z najúchvatnejších zážitkov na tomto ostrove. Vďaka rozmanitej prírodnej scenérii tohto ostrova, tu máte môžnosť navštíviť jeden neopísateľný národny park či pozorovať korytnačky plávajúce medzi koralmi. Mohlo by vás zaujímať: Prírodné krásy dominikánskej republiky.

6. Ostrov Silhouette

Tretím najväčším ostrovom na Seychelách je ostrov Silhouette, ktorý bol kedysi pirátskym brlohom slávneho francúzskeho korzára Jeana Hodulu. O pokladoch, ktoré ukrýva tento malebný ostrov sa hovorí doteraz. Ostrov Silhouette ostal dodnes relatívne nedotknutým. Nájdete na ňom nedotknuté pláže, malú dedinku La Passe či rozprávkový hotel Hilton. Tento ostrov sa vo svete preslávil vďaka jedinečnej rozmanitej prírode, ktorá robí z tohto raja ideálne miesto na luxusnú dovolenku.

5. Ostrov Praslin

Ostrov Praslin je pomenovaný podľa významného francúzskeho vojaka a diplomata. Tento ostrov leží len pár minút letecky od Mahé a je druhým najväčším na Seychelách. Hlavným lákadlom tohto ostrova je exotická Vallée de Mai – prírodná rezervácia či seychelské orechy. Prirodzene aj v okolí Praslina je veľa pláži a miest na oddych. Chcete precestovať celý svet ? Rozbehnite svoju kariéru ako delegát cestovnej kancelárie.

4. Ostrov Frégate

Ostrov Frégate je v súkromnom vlastníctve a nie je tak ľahko dostupný pre bežných cestovateľov. Intenzívny ochranársky program tohto ostrova zaručuje, že v tomto raji prekvitá rozmanitý život v podobe zaujímavej fauny a flóry. Veľké množstvo morských korytnačiek či nezabudnuteľné pláže: to sú tie pravé dôvody prečo by ste mali navštíviť na Vašej ceste okolo sveta aj tento nezabudnuteľný raj.

3. Ostrov Desroches

Desroches je malý ostrov, ktorý tvorí časť Seychel. Na tento ostrov sa môžete dostať napríklad z Mahé. Nájdete tu päťhviezdičkový rezort na svetovej úrovni a takmer žiadne reštaurácie a obchody. Ak hľadáte neopísateľný kus raja na zemi, určite si doprajte dovolenku práve na tomto ostrove ! Mohlo by vás zaujímať: Najlepšie tajné ostrovy na svete.

2. Ostrov Mahé

Ostrov Mahé je obklopený nespočetným množstvom krásnych pláži, pamiatok, prírodných divov sveta a v neposlednom rade je tento ostrov centrom seychelského života. Centrum hlavného mesta Viktória je možné preskúmať za približne jeden deň a prenájom auta je pravdepodobne najjednoduchším spôsobom ako obísť zvyšok tohto malebného ostrova. Pri návšteve tohto ostrova určite nepremeškajte aj prehliadku Národného múzea histórie.

1. Ostrov La Digue

Ostrov La Digue je vzdialený len niekoľko minút plavby trajektom od ostrova Praslin.Najstaršou atrakciou na tomto ostrove je obrovský „Granite Boulder” vyhlásená národná pamiatka, ktorá sa rozprestiera na západnom pobreží. Ak sa dokážete odtiahnuť od tejto národnej pamiatky či piesočnatej pláže tak sa vyberte cez les La Digue do kaviarne Belle Vue, kde si môžete vychutnať kávu a pozrieť si okolitú prírodnú scenériu z nezabudnuteľného miesta.