Cestovný ruch v Dominikánskej republike prekvitá čoraz viac a je ľahké pochopiť prečo sa táto krajina stala tak vyhľadávaným dovolenkovým cieľom turistov z celého sveta. Je to najmä kvôli prekrásnemu pobrežiu, malebným výhľadom a koloniálnej architektúre. Prinášame vám sprievodcu miestami, ktoré by ste si nemali nechať ujsť pri návšteve tohto karibského raja.

8. Východný národný park

Návšteva východného národneho parku (Parque Nacional del Este) je pre každého milovníka prírody skvelým zážitkom. Ide o jeden z najväčších morských parkov v Karibiku. Nájdete tu úžasný koralový útes, ktorý ponúka zaujímavé miesta na potápanie a pestrý morský život. Ak obľubujete tropické prostredie, nádherné pláže či pohľad na rozmanitú faunu, určite si tu prídete na svoje. Tento park je okrem iného zapísaný aj v zozname svetového kultúrneho dedičstva.

7. Vodopády Damajaqua

Vodopády Damajaqua sú považované za jeden z najobľúbenejších turistických hotspotov v Puerto Plata. Nachádzajú sa v miestnom parku. Väčšinu túr k vodopádom organizujú sprievodcovia, ktorí vám poskytnú dostatok času na preskúmanie týchto prírodných krás Dominikánskej republiky. Ak ste individualista, môžete tieto vodopády preskúmať aj na vlastnú päsť. Pozrite si aj najkrajšie vodopády na svete .

6. Pláž Dorada

Pláž Dorada by mala byť vašim prvým cieľom pri návšteve Dominikánskej republiky. Nachádza sa na severnom pobreží a je vizuálne jednou z najkrajších pláži v Karibiku. Jej veľká časť je obklopená najmä kokosovými palmami. Môžete si tu užiť potopánie pod morskou hladinou alebo iné športové aktivity ako napríklad surfovanie.

5. Ostrov Catalina

Ostrov Catalina sa nachádza hneď vedľa južného cípu Dominikánskej republiky v blízkosti iného rovnako známeho ostrova Saona. Tento ostrov je známy pre svoje exkluzívne pláže a možnosti šnorchlovania v jeho okolí. Dvoma hlavnými plážami sú pláž de Isla Catalina a del Este. Okrem iného sa na tomto ostrove natáčali aj rôzne svetoznáme filmy.

4. Ostrov Paradise alebo Cayo Arena

Tento opustený ostrov vás očarí piesočnatou plážou, perfektými koralovými útesmi a tyrkysovým morom. Ak milujete potápanie a podmorský život určite si tu prídete na svoje. Ak hľadáte dobrodružstvo určite si zarezervujte jazdu motorovým člnom cez mangrovové lesy alebo si vychutnajte obed v neďalekej tradičnej dominikánskej reštaurácii.

3. Ostrov Saona

Tento malý ostrov, ktorý objavil Krištof Kolumbus je súčasťou národného parku a je považovaný za jeho najpopulárnejšiu časť. Pre turistov je tento tropický ostrov ľahko prístupný loďou alebo katamaránom. V tomto raji nájdete palmové háje, pláže s bielym pieskom či tyrkysovo krištálové more. Je to skvelé miesto na odpočinok alebo jednodňový výlet.

2. Santo Domingo

Santo Domingo je najstaršie mesto v Dominikánskej republike, ktoré má turistom čo ponúknuť. Nájdete tu najstaršiu katedrálu známu aj ako „Prvá katedrála v Amerike“, národný palác či rôzne zaujímavé múzea. Toto mesto nesie v sebe jedinečnú kombináciu európskeho štýlu a karibského kúzla. Milovníci histórie by ho určite mali navštíviť.

1. Punta Cana

Punta Cana je jedným z najobľúbenejších karibských letovísk. Nachádza sa na východnom pobreží Dominikánskej republiky. Táto oblasť je posiata luxusnými hotelmi a úžasnými golfovými ihriskami. Či už sa chcete opaľovať pri mori alebo preskúmať ostrov, Punta Cana vie ponúknuť každému niečo. Ak ste milovníkom najkrajších pláži , vodných športov (plavba na kajaku, windsurfing) či lagún, určite si tu prídete na svoje.