Uplynulo už veľa rokov odvtedy, čo Kolumbus objavil Ameriku. Aj v dnešnej dobe existujú ostrovy, o ktorých ste určite ešte nepočuli a mali by ste ich navštíviť ! Objavte spolu s nami opustené pláže s krištálovo modrým morom resp. tieto turisticky menej známe miesta. V dnešnom blogu sa s vami podelíme o najlepšie tajné ostrovy na svete.

7. Ostrov Cavallo, Francúzsko

Cavallo je malý a úžasne krásny ostrov v Stredozemnom mori. Tento malebný ostrov sa nachádza medzi Korzikou a Sardíniou, a veľa turistov ho často prehliada. Je to ideálne miesto pre dobrodruhov, ktorí sa chcú vyhnúť veľkej skupine turistov na preplnenej pláži. Ostrov Cavallo je mimoriadne ekologický, pretože sa tam používajú iba elektrické autá a bicykle.

6. Ostrov La Gomera, Španielsko

La Gomera je ostrov s rozlohou približne niekoľko stoviek štvorcových kilometrov a je druhým najmenším Kanárskym ostrovom. Tento prekrásny ostrov je lemovaný turistickými chodníkmi a zároveň je obklopený fascinujúcou prírodou. Ostrov La Gomera má letisko s krátkymi pristávacími dráhami pre medzinárodné lety, preto je tento raj prístupný hlavne trajektom.

5. Ostrov Moreton, Austrália

Ostrov Moreton sa nachádza pri pobreží Brisbane v austrálskom Queenslande a je skvelým miestom na jednodňový výlet alebo dovolenku. Pri pobreží ostrova nájdete niekoľko potopených lodí, ktoré tvoria skvelé miesto na potápanie a šnorchlovanie. Nenechajte si ujsť tento skrytý klenot pri pobreží Brisbane !

4. Ostrov Mafia, Tanzánia

Ostrov Mafia sa nachádza v Indickom oceáne a žije tu niekoľko tisíc obyvateľov. Tento tanzánsky raj má tvar polmesiaca a je o niečo menší ako New York. Každý rok ho môže navštíviť iba niekoľko tisíc turistov, čo umožňuje ostrovu zostať neuveriteľne ekologickým. More v okolí ostrova ponúka najlepšie miesta na potápanie a objavovanie podmorského života. Určite nepremeškajte návštevu tohto raja !

3. Ostrovy Raja Ampat, Indonézia

Raja Ampat sa skladá z niekoľkých malých ostrovov. Medzi väčšie patria Misool, Salawati, Batanta a Waigeo. Tento nedotknutý raj na zemi sa nachádza v blízkosti Indonézie a ponúka vychytené miesta na šnorchlovanie, a objavovanie podmorského života. Turisti môžu prísť na ostrovy trajektom alebo menšími lietadlami, ktoré odlietajú z Jakarty.

2. Ostrov Desroches, Seychely

Desroches je malý ostrov, ktorý tvorí časť Seychel. Na tento ostrov sa môžete dostať napríklad z Mahé. Nájdete tu päťhviezdičkový rezort na svetovej úrovni a takmer žiadne reštaurácie a obchody. Ak hľadáte neopísateľný kus raja na zemi, určite si doprajte dovolenku práve na tomto ostrove ! Mohlo by vás zaujímať : Najkrajšie hrady a zámky na svete.

1. Ostrovy Cíes, Španielsko

Tieto ostrovy majú prísnu politiku, ktorá sa týka povoleného počtu turistov. Ostrovy Cíes sa nachádzajú v španielskom súostroví a majú úchvatnú krajinu s krištálovo čistým morom a bielymi plážami. Podľa starej legendy ukryl Sir Francis Drake svoju flotilu v zátokách práve tohto súostrovia.

Ste milovníkom cestovania a spoznávania exotických krajín ? Určite si pozrite aj náš ďalší blog Najlepšie appky pre cestovateľov alebo náš kurz delegát cestovnej kancelárie , vďaka ktorému môžete rozbehnúť svoju kariéru a precestovať celý svet !