Pyramídy sú asi najznámejším symbolom Egypta. Tieto majestátne stavby postavili Egypťania ako hrobky pre svojich faraónov. Najväčšie a najznámejšie egyptské pyramídy sa nachádzajú v Gíze, ktorá leží neďaleko egyptského hlavného mesta. Tieto monumentálne hrobky sú najmä pozostatkami starovekej egyptskej histórie. Pozrite sa spolu s nami na najzaujímavejšie egyptské pyramídy, ktoré sa oplatí navštíviť !

7. Medúmska pyramída

Medúmska pyramída

Medúmska pyramída bola postavená pre faraóna Huniho, ale vďaka veľkej konštrukčnej vade sa jej časť zrútila. Táto pyramída sa nachádza niekoľko kilometrov juhovýchodne od Káhiry. Táto majestátna stavba je považovaná za druhu najstaršiu pyramídu v Egypte. Ste milovníkom histórie resp. zaujímavých stavieb ? Určite si pozrite aj Najkrajšie hrady a zámky na svete!

6. Pyramída Khafre

pyramída-khafre

Toto staroveké dielo je o niečo menšie ako Cheopsová pyramída. Táto pyramída bola navrhnutá ako miesto posledného odpočinku pre faraóna Khafreho, ktorý je v historických knihách označovaný aj ako Chefrén. Na rozdiel od väčšiny egyptských pyramíd, má pyramída Khafre dva samostatné vchody. Vo vnútri pyramídy je niekoľko miestností, ktoré sú prístupné verejnosti.

5. Červená pyramída

Červená pyramída

Červená pyramída známa aj ako Severná pyramída sa nachádza v Dahšúre. Jej názov je odvodený z červeného vápenca, ktorý bol použitý na jej výstavbu. Dnes je to tretia najväčšia a zároveň štvrtá najvyššia pyramída v Egypte. Táto pyramída bola postavená za vlády faraóna Sneferu. Mohlo by vás zaujímať : Sedem divov sveta

4. Ohnutá pyramída

Ohnutá pyramída

V Dahšúre sa nachádza aj Ohnutá pyramída, ktorá bola taktiež postavená za vlády faraóna Sneferu zo Starého kráľovstva. Táto majestátna stavba sa nazýva pyramída Sneferu. Pri návšteve Egyptu by ste určite nemali vynechať aj prehliadku tohto starovekého egyptského skvostu.

3. Djoserova pyramída

Djoserova pyramída

Jednou z najvýznamnejších egyptských pyramíd je Djoserova pyramída. Vo všeobecnosti je považovaná za jednu z najstarších pyramíd na svete. Jej krokovitý tvar sa považuje za počiatočný prototyp pre ďalšie pyramídy. Táto pyramída sa nachádza na mieste zvanom Sakkára, niekoľko kilometrov južne od Káhiry.

2. Menkaureho pyramída

Menkaureho pyramída

Menkaureho pyramída je najmenšou pyramídou v Gíze. Táto pyramída sa stala v minulosti obeťou vandalizmu, v dôsledku čoho časť pyramídy chýba. Na jej stavbu bola použitá červená žula, ktorá tvorí spodnú časť pyramídy, zatiaľ čo vrchnú časť tvorí vápenec. Táto majestátna stavba bola postavená pre faraóna Menkaureho.

1. Cheopsová pyramída

cheopsova-pyramida

Cheopsová pyramída je najväčšou pyramídou v Egypte a taktiež sa nachádza na zozname starovekých divov sveta. Túto pyramídu môžete poznať aj pod názvami: Veľká pyramída v Gíze alebo Chufuova pyramída. Táto pyramída bola postavená pre egyptského faraóna zo štvrtej dynastie. Pri prehliadke pyramídy majte na pamäti, že historické artefakty, ktoré sa tu ukrývali boli ukradnuté a to čo zostalo bolo premiestnené do múzeí po celom svete.

Chcete precestovať celý svet ? Rozbehnite svoju kariéru ako delegát cestovnej kancelárie.