Ak ste ešte doposiaľ nenavštívili najmenší austrálsky štát resp. Tasmániu alebo slangovo „Tassie“ určite sa máte na čo tešiť. V Tasmánii ako takej prekvitajú rajské národné parky, podmanivé jazerá, neskrotné divoké rieky a taktiež tu žijú aj tasmánsky diabli či tasmánske klokany. Dnes tento mystický ostrov láka čoraz viac turistov z celého sveta ! Toto sú dôvody a miesta prečo je tomu tak. A nie je to iba kvôli ich krémovým syrom a lahodným vínam. Presvedčte sa sami !

Chcete precestovať celý svet ? Rozbehnite svoju kariéru ako delegát cestovnej kancelárie.

6. Kráľovské botanické záhrady

Ak po niekoľkých dňoch strávených prechádzkami po tasmánskych národných parkoch potrebujete okúsiť aj druhú stránku Tasmánie, tak Vám určite odporúčame navštíviť kráľovské botanické záhrady, ktoré majú v sebe neopísateľné čaro. Táto vonkajšia oáza pokoja sa nachádza v štvrti Queens Domain v Hobarte pri rieke Derwent. Má niekoľko záhrad – vrátane záhrad s domorodými druhmi rastlín, byliniek a kaktusov. Počas Vašej dovolenky v Tasmánii určite neprehliadnite túto lokalitu.

5. Tasmánske vína

Poznáte to, doprajete si správne vychladený pohár talianského Prosecca a už je zle ! Také niečo v Tasmánii určite nezažijete. Pri návšteve údolia Tamar máte jedinečnú možnosť ochutnať tie najkvalitnejšie druhy a odrody vína z najstaršej austrálskej vinárskej oblasti. Taktiež môžete absolvovať ochutnávku lahodných vín: pinot noir či chardonnay v oblasti Ramar.

4. Hora Wellington

Nezabudnuteľný výhľad a nádherná prírodná scenéria ! To sú dva dôvody prečo musíte počas Vašej cesty okolo sveta navštíviť toto miesto resp. horu Wellington. Na samom vrchu sa nachádzajú promenády s panoramatickým výhľadom. Ak ste milovníkom turistiky, tak určite nepremeškajte návštevu tohto tasmánskeho turistického hotspotu.

3. Trh Salamanca

Trh Salamanca je turistickým uzlom v srdci historického Hobartu. Každú sobotu sa turisti a miestny obyvateľia hrnú na trh Salamanca, kde úzkošpecializovaný obchodníci predávajú všetko od ručne vyrábaných šperkov až po čerstvé produkty. Mohlo by vás zaujímať: Ako som porazil boj s koronavírusom

2. Múzeum Mona

Špičkové a zároveň kontroverzné, také je múzeum starého a nového umenia tkz. Mona. Tasmánsky zakladateľ múzea opísal toto miesto ako „Disneyland pre dospelých“. Ide o najväčšie súkromné múzeum v Tasmánii. Jeho pôvab spočíva v jeho interaktivite, zábave a v neposlednom rade v jeho jedinečnosti. Monu si jednoznačne zamilujete ! Určite si pozrite aj: Najlepšie Disney hotely na svete.

1. Národný park Freycinet

Národný park Freycinet je zapísaný na zozname svetového dedičstva. Nachádza sa na relatívne slnečnom východnom pobreží Tasmánie a je jednou z najstarších austrálskych prírodných rezervácií. Tento národný park je vhodný na scénické výlety či kemping. Súčasťou parku Freycinet sú taktiež pláže s bielym pieskom či okolité spoty vhodné na kajaking.

Tento blog je venovaný: mojej princeznej, skôr či neskôr aj malej Vivien a všetkým ľuďom, ktorí radi cestujú, objavujú svet a nikdy sa nevzdajú.