Táto dovolenková sezóna asi nebude najlepšia a mnoho ľudí radšej ostane toto leto doma. Koronavírus sa dotkne najmä cestovného ruchu a v neposlednom rade aj nás delegátov cestovných kancelárií. Avšak veríme, že všetko sa vráti naspäť do starých koľají. Ak veríš aj ty, môžeš už teraz začať študovať diaľkový kurz Delegát cestovnej kancelárie a tak nakopnúť svoju kariéru novým smerom. V dnešnom blogu ti prinášame užitočné rady ako sa chrániť pred koronavírusom.

5. Noste rúško na tvár

koronavirus

Aj keď je momentálne nemožné zohnať v lekárni takéto rúško tak nezúfajte. Všetko sa dá, ak sa chce. Preto si toto rúško môžete doma vyrobiť sami z nejakého starého bavlneného trička alebo vhodnej textilnej látky. Ak nemáte rúško kľudne použite na ochranu aj šál.

4. Častejšie si umývajte ruky

koronavirus-prevencia

Nezabúdajte na hygienu rúk. Umývajte si ruky častejšie mydlom a vodou, a to najmenej 30 sekúnd. Najmä potom, čo ste boli na verejnom priestranstve alebo po kašľaní či kýchaní. Ak nemáte v tejto dobe mydlo použite ručný dezinfekčný prostriedok, ktorý obsahuje najmenej 60 % alkoholu. A nezabudnite v žiadnom prípade sa nedotýkajte rukami vašich očí, nosa a úst resp. celej tváre.

3. Vyvarujte sa kontaktu s ľudmi

cestovanie

Obmedzte svoje voľnočasové aktivity. Radšej ostaňte doma aj tak sú všetky obchodné centrá, plavárne, fitness centrá a bary zatvorené. Ochránite tak seba aj svojich blízkych pred koronavírusom. Ak musíte ísť do obchodu či lekárne držte si odstup od ľudí. Ak trávite toto obdobie doma ako ja určite si pozrite aj najkrajšie pláže sveta, na ktoré sa budete môcť vybrať potom, keď bude po všetkom.

2. Dezinfikujte a urobte si poriadok

dezinfekcia-koronavirus

Ste doma a nemáte čo robiť ? Vydezinfikujte si celý byt alebo dom. Pretrite si najmä kľučky, vypínače svetla, telefón, kuchynský riad a poháre. Používajte kvalitný čistiaci prostriedok a nezabudnite si trochu vyvetrať byt.

1. Urobte si finančnú rezervu

peniaze

Nikto nevie ako to celé dopadne s koronavírusom. Možno niektorí ľudia prídu o prácu a nebudú mať tak pravidelný príjem. Ak je to možné urobte si nejakú finančnú rezervu na horšie časy. Najlepšie je si odložiť aspoň 10 % z príjmu každý mesiac alebo vlastniť nejaké aktíva. Možno aj vďaka našetreným peniazom precestujete s nami celý svet ako certifikovaný delegát cestovnej kancelárie.