Leto je už v plnom prúde a vy ešte neviete kam sa vyberiete tento rok na exotickú dovolenku ? Prinášame vám skvelú inšpiráciu na tie najkrajšie pláže na svete, kde si môžete oddýchnuť na piesočnatej pláži alebo si zaplávať v priezračnom mori spolu s húfom delfínov. Tak čo, máte už zarezervovaný let a zbalené kufre ?

5. Pláž Navagio, Zakynthos, Grécko

Zakynthos spolu s jeho najnavštevovanejšou plážou Navagio láka každý rok veľa turistov. Tento raj na zemi sa okrem iného preslávil aj morskými jaskyňami, lahodnou gréckou kuchyňou či tyrkysovým morom. Práve pláž Navagio je považovaná za najlepšiu v Európe. Tento skvost Grécka je zaujímavý aj preto, lebo tu nájdete aj stroskotanú loď Panagiotis. Vrak lode zdobia odkazy od turistov z celého sveta. Na túto pláž sa dostanete iba prenajatým člnom či niektorou z výletných lodí, ktorú nájdete v prístavoch Porto Vromi, Cape Skinari alebo St. Nikolas. Pláž navštívte radšej skoro ráno. Vtedy nie je až tak preplnená. Okrem toho tu nájdete aj niečo pre odvážnejších. Zoskok s padákom z vysokého útesu. Na každom gréckom ostrove sa dohovoríte po anglicky. Zakynthos nie je výnimkou.

4. Playa Norte, Ostrov Mujeres, Mexiko

Ostrov Mujeres je veľmi malým ostrovom avšak svojimi možnosťami či krásnymi plážami uchvátil aj narkobaróna Pabla Escobara, ktorý tu riešil jeho biznis v čase jeho najväčšej slávy. Práve Escobar mal v neďalekom Tulum svoje sídlo, ktoré je dnes vyhľadávanou turistickou atrakciou. Zažite krásu nielen ostrova Mujeres ale aj celého Mexika na vlastnej koži !

3. Nacpan Beach, El Nido, Filipíny

Filipíny patria medzi najvychytanejšiu destináciu. Ak navštívite Nacpan Beach odmenou pre vás bude pokoj na nedotknutej pláži. Z tejto pláže si môžete doniesť zážitky domov aj vy ! Tak načo čakáte ?

2. Lanikai, Havajské ostrovy

Lanikai v jazyku Havajčanov znamená nebeské more. Pri pohľade na okolité prostredie, nádhernú pláž a priezračné more by bolo ťažšie nájsť lepšie pomenovanie. Aj keď vo všeobecnosti sú Havajské ostrovy rajom pre surférov, pláž Lanikai je opakom divokých vĺn. Kľudné more a málo turistov poskytuje skvelé podmienky na tú pravú letnú dovolenku. Väčší relax je snáď už len v Monaku. Ako sa hovorí: za nádherou netreba chodiť ďaleko. Pozrite si krásu nielen pláže Lanikai ale aj celých Havajských ostrovov.

1.Punta Cana, Dominikánska republika

Za objavenie Dominikánskej republiky vďačíme talianskému moreplavcovi Krištofovi Kolumbusovi. Ten pri svojich plavbách naprieč Atlantickým oceánom objavil nielen Ameriku ale aj tento raj na zemi. Ak si potrpíte na pláž s bielym pieskom a skvelé plážové bary, kde si môžete dať lahodnú piña coládu určite navštívte aj tento raj v srdci Karibiku.

Ktorá pláž alebo destinácia je podľa vás najkrajšia ? Podelte sa s nami s vašimi zážitkami zdieľaním na Facebooku. Ďakujeme.