Austrália v sebe ukrýva neskutočné prírodné bohatstvo. Tento vzdialený kút sveta má nielen podmanivé národné parky ale aj nádherné chránené rezervácie, eukalyptové lesy či zaujímavé turistické miesta. Austrália resp. jej život a príroda sa dá spoznať z každého uhľa pohľadu ! Objavte spolu s nami tie najlepšie národné parky, ktoré sa nám vryli do pamäti počas našich ciest krajinou „Down Under“.

Chcete precestovať celý svet ? Rozbehnite svoju kariéru v zahraničí Získajte zaujímavé pracovné ponuky z hotelov a reštaurácií z celého sveta.

5. Uluru-Kata Tjuta národný park

Niet pochýb o tom, že národný park Uluru-Kata Tjuta v severnej časti územia, je jedným z najslávnejších národných parkov v rámci Austrálie. Uluru je jednou z najznámejších prírodných krás v Austrálii. Kata Tjuta aj Uluru sú pôvodné posvätné miesta – z úcty k tradičným hodnotám už nie je možné na ne vystúpiť. Objavte svet z nového uhľa pohľadu: Chcem si pozrieť tie najlepšie cestovateľské videá zo všetkých kútov sveta.

4. Ostrov Maria národný park

Ostrov Maria je prírodnou rezerváciou s dávnou históriou. Tento raj na zemi sa nachádza pri východnom pobreží Tasmánie a je prístupný iba loďou. Bohatý podmorský život, a priezračné more umožňuje zažiť impozanté potápanie s veľrybami. Ostrov Maria je skvelým miestom pre akýkoľvek druh dovolenkových aktivít. Určite by ste si na svojich cestách po Austrálii nemali nechať ujsť výlet na toto miesto.

3. Freycinet národný park

Národný park Freycinet je zapísaný na zozname svetového dedičstva. Nachádza sa na relatívne slnečnom východnom pobreží Tasmánie a je jednou z najstarších austrálskych prírodných rezervácií. Tento národný park je vhodný na scénické výlety či kemping. Súčasťou parku Freycinet sú taktiež pláže s bielym pieskom či okolité spoty vhodné na kajaking. Mohlo by Vás zaujímať: Ako si užiť dovolenku v Tasmánii.

2. Blue Mountains národný park

Národný park Blue Mountains je zapísaný na zozname svetového dedičstva. Blue Mountains sa nachádza na okraji Sydney a je skvelým miestom na turistiku. Prehliadku tohto turistického hotspotu odporúčame absolvovať s turistickým sprievodcom alebo delegátom cestovnej kancelárie. Plánujete rozbehnúť svoj život novým smerom ? Rozbehnite svoju kariéru ako delegát cestovnej kancelárie.

1. Whitsunday ostrovy národný park

Národný park Whitsunday hraničí so slávnym austrálskym Veľkým bariérovým útesom. Ostrovy Whitsunday sá preslávili najmä vďaka ich žiarivému bielemu piesku resp. neuveriteľným plážam, a v konečnom dôsledku kvôli nádhernej prírodnej scenérii. Whitsunday sú skvelou prázdninovou destináciou, ktorá by nemala chýbať na Vašom cestovateľskom zozname.