Bývalý úkryt Pabla Escobara sa zmenil na päťhviezdičkový hotel na pobreží krásneho mexického mesta Tulum, kde môžete stráviť luxusnú dovolenku. Na dovolenke vo vile Pabla Escobara prichádzate do styku s okázalým životným štýlom muža, ktorý nemal žiadne limity pri budovaní svojho impéria. Okrem súkromia a pokoja tu nájdete aj úžasný výhľad na okolitú pláž a prírodu. Za znovuzrodením tohto sídla stojí newyorský nadšenec Malca. Hotel Casa Malca bol otvorený pre hostí pred niekoľkými rokmi.

5. Hotel Casa Malca

Hotel Casa Malca bol navrhnutý tak, aby spojil súčasné umenie z celého sveta s čistou relaxáciou. Tento hotel ponúka viac ako 40 izieb, z ktorých každá je len pár krokov od jednej z najkrajších pláží Mexika. Interiér hotela resp. podlaha je z lešteného betónu a steny sú žiarivo biele, vďaka čomu na stenách vynikajú umelecké diela. Hotel je zariadený v rustikálnym štýle a zahŕňa dve reštaurácie, kde podávajú miestne špeciality. Cena za noc v tomto hotelovom rezorte začína na sume 450 eur.

4. Pablo Escobar

Pablo Escobar známy aj ako kráľ kokaínu počas svojej najväčšej slávy zásoboval kokaínom až 80 percent celosvetového trhu. Tento kráľ medelínskeho kartelu bol jedným z najbohatších zločincov na svete a hovorilo sa, že ponúkol splatenie kolumbíjskeho štátneho dlhu, aby sa zachránil pred extradíciou do USA. To však vláda odmietla. Majetok Pabla Escobara bol magazínom Forbes stanovený na viac ako päť miliárd dolárov v čase jeho najväčšej slávy. Jeho príbeh bol aj námetom na spracovanie jedného z najlepších seriálov všetkých čias Narcos.

3. Tulum

V mexickom meste Tulum sa nad morom týčia úžasné mayské zrúcaniny. Toto mesto bolo v minulosti obklopené hradbami a jedným z posledných, ktoré Mayovia postavili. Uchovali sa tu archeologické náleziská v mimoriadne dobrom stave. Ak vás už nebaví tráviť čas na pláži, môžete navštíviť pyramídu El Castillo alebo Chrám zostupujúceho boha. Okrem iného sa tu môžete ponoriť do vôd krasového jazierka Cenote Dos Ojos alebo šnorchlovať v jaskyniach uprostred lesa.

2. Ako stráviť dovolenku v Tulum

Navštívte Sian Ka’an resp. biosferickú rezerváciu, ktorá je zároveň zapísaná v zozname svetového kultúrneho dedičstva. Táto rezervácia sa nachádza južne od mesta Tulum. Je to veľmi jedinečná a prírodná oblasť pozdĺž pobrežia mexického zálivu, v ktorej žijú krokodíly či iné druhy živočíchov. Okrem iného môžete v Tulum vďaka veternému počasiu vyskúšať aj rôzne druhy vodných športov napríklad kitesurfing či windsurfing.

1. Tipy na výlety z Tulumu

Navštívte jeden zo siedmich divov sveta Chickén Itzá. Jedná sa o zachované mayské mesto. Chickén Itzá bolo kedysi strediskom hospodárskeho a náboženského života v regióne. Tento komplex sa môže pochváliť mnohými chrámovými štruktúrami a obrovskou pyramídou El Castillo. Ďalším skvelým tipom na výlet je návšteva lagúny Kaan Luum. Táto ohromujúca lagúna sa nachádza južne od Tulumu a je skvelým miestom na oddych a plávanie. Kaan Luum sa pýši priezračnou vodou a turistmi je málo navštevovaná. Dokonca tu nenájdete žiadne reštaurácie či bary.

Či už ste fanúšikom Narcos alebo milovníkom prírody, Tulum je skutočným dovolenkovým rajom, ktorý by ste mali navštíviť aspoň raz v živote.