Pri pohľade do minulosti by sme bez mihnutia oka vedeli povedať aké inovácie v cestovnom ruchu ovplyvnili vaše zvyky avšak ak sa pozrieme do budúcnosti na nasledujúce inovácie, bez pochýb ostaneme v nemom úžase ! Toto je zopár z nich:

Pilot a jeho prelomenie jazykových bariér

Ak by ste si chceli mať jednu super schopnosť, čo by ste si vybrali ? Ja by som si osobne vybral schopnosť hovoriť a rozumieť každému jazyku na svete bez zdĺhavého niekoľko ročného učenia sa gramatiky či výslovnosti. A pozor ! Nemožné sa stalo skutočnosťou. Pilot je slúchadlo, ktoré dokáže preniesť rozhovor v reálnom čase z cudzieho jazyka do vášho rodného jazyka. Táto inovácia bez pochýb zmení spôsob komunikácie na rôznych poznávacích zájazdoch alebo dovolenkách. Veď si to predstavte prídete do Francúzska alebo Holandska a neovládate ich jazyk a oni zas nevedia napríklad po anglicky. Ako zlomíte jazykovú bariéru ? Jednoducho s Pilotom.

Virtuálna realita v cestovných kanceláriách

Prichádza júl a vy by ste chceli ísť v auguste na dovolenku. Tak sa rozhodnete navštíviť cestovnú kanceláriu a vybrať si nejakú dovolenku napríklad na Rodose. Pozeráte si katalóg a neviete si vybrať z celej ponuky hotelov. Možno si prečítate recenzie na daný hotelový rezort alebo dostanete odporúčanie od pracovníka cestovnej kancelárie. No rozhodnutie ako také vždy ostane na vás. No vy by ste chceli vidieť ten-ktorý hotelový rezort naživo a to ešte pred kúpou dovolenky. To všetko môžete zažiť prostredníctvom virtuálnej reality. Behom sekundy sa prenesiete na pláž hotela či do hotelovej izby a to z pohodlia cestovnej kancelárie.

Hyperloop rýchle cestovanie novej generácie

Hovorí sa, že čas je najcennejšie aktívum, pretože čas po prečítaní tohto článku vám už nikto nikdy nevráti späť. Ale čo urobiť s časom, ktorý trávite pri zdĺhavom cestovaní na vašu vysnívanú dovolenku ? Veď to poznáte letíte do New Yorku alebo Sydney takmer 20 hodín a na konci celej tejto „cestovateľskej procedúry“ ste nielen že nevyspatý ale aj poriadne unavený. Čo ak svet bude vyzerať inak ? Čo ak nastúpite do Hyperloopu v Moskve a ten vás dopraví bezpečne, lacno a hlavne rýchlo napríklad do New Yorku za 30 minút. A nielen to ! Možno si vyskúšame aj let do vesmíru. Nech už svet bude vyzerať akokoľvek, inovácie v cestovnom ruchu nám v blízkej budúcnosti určite prinesú inú úroveň zážitku. Veď kto by nechcel ísť ako prví na dovolenku na Mars alebo vyskúšať si intergalaktický let ?