Španielsko ponúka nespočetne veľa zájazdov či zážitkov, ktoré by si nemal nechať ujsť žiaden turista. Táto krajina je jednou z najvyhľadávanejších destinácií v Európe. V turistických atrakciách ako sú La Sagrada Familia či utekanie pred býkmi môžete nájsť dušu Španielska, ktorá predstavuje búrlivú históriu a kultúru tejto krajiny. Pomocou nášho zoznamu si môžete naplánovať prehliadku miest a nájdete tak zaujímavé tipy resp. top turistické atrakcie Španielska.

Chcete precestovať celý svet ? Rozbehnite svoju kariéru ako Delegát cestovnej kancelárie v zahraničí teraz aj s kariérnym titulom za menom.Chcem sa stať certifikovaným delegátom cestovnej kancelárie.

5. La Sagrada Familia

Sagrada Familia je veľký rímskokatolícky kostol v španielskej Barcelone a je jedna z najnavštevovanejších turistických atrakcií v rámci Španielska. Ide o návrh Antoniho Gaudího – katalánskeho architekta, ktorý na tomto projekte pracoval takmer 40 rokov až do svojej smrti v roku 1926. Stavba baziliky začala v roku 1882 a stále nie je dokončená.

4. Beh pred býkmi

Pamplona je mesto v Navarre, ktoré je známe hlavne kvôli festivalom San Fermín, ktorý sa koná každý rok od 6. do 14. júla. Centrom festivalu je El Encierro, beh býkov. Aktivita, ktorá zahŕňa beh pred tuctom vypustených býkov v uliciach mesta. Mohlo by vás zaujímať: Najkrajšie miesta na svete.

3. Ibiza

Ibiza je jedným z Baleárskych ostrovov v Stredozemnom mori pri pobreží Španielska. Ostrov je jednou z najobľúbenejšou párty destináciou v celej Európe. Počas leta sa počet obyvateľov ostrova zdvojnásobí, keď sa turisti hrnú na Ibizu, aby si užili nočné kluby, plážové bary reštaurácie či nočný život tohto ostrova.

2. Cuenca

Cuenca sa nachádza medzi Madridom a Valenciou. Toto mesto je príkladom stredovekého mesta postaveného na strmých svahoch hory. Mnohé „visiacie domy“ sú postavené až po okraj útesu, vďaka čomu je Cuenca jedným z najpozoruhodnejších miest v Španielsku resp. Klenotom v provincii Castilla La Mancha.

1. Teide národný park Tenerife

Národný park Teide sa nachádza na ostrove Tenerife na Kanárskych ostrovoch a je skutočným útočiskom pre aktívne a outdoorové dobrodružstvá. V parku sa nachádza mohutný Teide-Pico Viejo resp. Tretia najvyššia sopečná stavba na svete. Návštevníci sa môžu vyviezť lanovkou na horu a vychutnať si nádherný výhľad na park alebo sa len tak vydať na túru na horu Teide.