Singapur je nepochybne najrozvinutejšou krajinou Ázie. V Singapure nájdete rôzne turistické atrakcie, vďaka ktorým je jedným z najnavštevovanejších turistických cieľov na svete. Táto metropola ponúka turistom viac než len nákupné centrá, luxusné hotely či umelecké galérie. Nájdete tu aj tieto výnimočné aktivity resp. miesta, ktoré by ste si nemali nechať ujsť počas vašej návštevy Singapuru.

15. Singapurská zoo

Singapurská zoologická záhrada je zaradená medzi popredné turistické miesta v Singapure a to najmä vďaka rozmanitým druhom zvierat, ktoré tu môžete vidieť. Táto zoo okrem iného obsahuje nočné safari a vtáči park. Singapurská zoo je ideálnym dovolenkovým miestom pre rodiny s deťmi. Určite by ste ju mali navštíviť aspoň raz za život !

14. Raffles hotel

Máloktorý návštevník Singapuru odolá návšteve najslávnejšieho historického hotela v tomto meste. V tomto hoteli nájdete nielen tropické záhrady, rôzne butiky ale aj legendárny bar. Hotel Raffles sa stal jednou z najdôležitejších pamiatok v Singapure. Boli tu ubytovaní hostia ako kráľovná Elizabeth II ale aj svetoznámy Michael Jackson.

13. Morské akvárium

Morské akvárium patrí k najúžasnejším ľudským výtvorom v celom Singapure. Ide o veľké akvárium, v ktorom žije vyše tisíc rôznych druhov živočíchov vrátane žralokov, morských rýb či delfínov. Ak ste milovníkom úchvatného podmorského života, určite by ste nemali premeškať aj návštevu tohto úžasného miesta.

12. Trick Eye múzeum

Trick Eye v Singapure je jedným z najviac uznávaných múzeí optického umenia na svete. Toto múzeum obsahuje unikátne prvky rozšírenej reality. Trick Eye múzeum je veľmi známe najmä pre svoju širokú škálu umeleckých diel, ktoré vytvárajú optickú ilúziu. Pri návšteve Singapuru si určite nezabudnite prezrieť aj toto múzeum !

11. Infinity bazén v Marina Bay Sands

Potrebujete sa schladiť ? Čo tak si zaplávať v najväčšom strešnom bazéne na svete. Z tohto bazénu si okrem iného môžete vychutnať pohľad na prekrásnu scenériu singapurského veľkomesta. Pri bazéne máte k dispozícii nielen pohodlné ležadlá ale aj rôzne druhy osviežujúcich nápojov.

10. Adventure Cove vodný park

Adventure Cove resp. vodný park je jedným z najkrajších miest v Singapure. V tomto vodnom parku si môžete nielen zaplávať v rôznych bazénoch ale aj vyskúšať širokú škálu zaujímavých vodných atrakcií. Tento aquapark je skvelým miestom na strávenie dokonalej rodinnej dovolenky !

9. Megazip

Hľadáte neobvyklé a zároveň nezabudnuteľné dobrodružstvo ? Skúste jazdu na zipline ! Táto adrenalínová aktivita je vhodná najmä pre rodiny s deťmi. Megazip sa nachádza na malebnom ostrove Sentosa neďaleko Singapuru. Určite vyskúšajte túto ohromnú adrenalínovú jazdu !

8. Múzeum ázijských civilizácií

Ak máte záujem dozvedieť sa viac o histórii Singapuru a Ázie, tak určite do svojho itinerára pridajte návštevu práve tohto miesta resp. múzea ázijských civilizácií. V tomto múzeu nájdete bohatú históriu regiónu, v podobe rozsiahlej zbierky starodávnych predmetov a artefaktov.

7. Universal studio Singapur

Singapur sa môže pochváliť jedným z najlepších zábavných parkov na svete. Tento svetoznámy park má niekoľko tematických zón a každoročne ho navštívi viac než milión turistov z celého sveta. Universal studio je predovšetkým zamerané na hollywoodské filmy ale nájdete tu napríklad aj mini New York.

6. Singapur Flyer

Singapur Flyer je najvyššie ruské koleso v celej Ázii, ktoré pojme takmer tridsať turistov v klimatizovaných kapsuliach. Počas jazdy na tomto ruskom kolese si môžete vychutnať výhľad na mesto z takmer dvesto metrovej výšky.

5. Singapurská lanovka

Ak si chcete užiť Singapur z vtáčej perspektívy, tak potom najlepšou možnosťou je nastúpiť do jednej zo singapurských lanoviek a vychutnať si fascinujúci výhľad na okolitú scenériu tohto veľkomesta. Trasa tejto veľkolepej lanovky spája kopec Faber s ostrovom Sentosa. Výlet singapurskou lanovkou si pochvaľuje veľa turistov z celého sveta.

4. Pláž Palawan

Ak trávite dovolenku v Singapure, určite by ste nemali vynechať návštevu tejto prekrásnej pláže. Táto pláž je vhodná nielen pre rodiny s deťmi ale aj pre dobrodružných jednotlivcov. Na tomto mieste môžete relaxovať pod palmovými baldachýnmi alebo na pieskovej pláži. Mohlo by vás zaujímať: najkrajšie pláže na svete .

3. Záhrady pri zátoke

Záhrady pri zátoke sú jedným z najznámejších singapurských turistických hotspotov. Tieto vertikálne záhrady sa oplatí navštíviť najmä v noci, kvôli ich svetelným efektom. Vstup do týchto záhrad je bezplatný. Každoročne toto famózne miesto navštívi viac než milión turistov z celého sveta. Veríme, že budete jedným z nich !

2. IFly Singapur

IFly je jedna z najviac navštevovaných turistických atrakcií v rámci celého Singapuru. Na tomto mieste môžete zažiť nezabudnuteľný voľný pád resp. let vo veternom tuneli. Pred samotným letom dostanete predletovú demonštráciu resp. riadny výcvik od certifikovaného inštruktora. Táto voľnočasová aktivita je určená pre všetky vekové kategórie.

1. Ostrov Sentosa

Sentosa resp. zábavný ostrovný rezort je jedným z najznámejších turistických hotspotov v Singapure. Na tomto ostrove nájdete nielen vychýrené golfové ihriská, preplnené nákupné centrá ale aj už vyššie spomínané atrakcie (Morské akvárium, Universal studio). Niet pochýb prečo je Singapur tak vyhľadávanou turistickou destináciou.