To čo sme doteraz mali zakázané reštrikčnými opatreniami v rámci cestovného ruchu v Európskej únie sa stáva skutočnosťou. Leto sa nezanedbateľne blíži a čoraz viac turistov hľadá nové miesta, kde by radi strávili pohodový dovolenkový relax. Jedným z nich je aj návšteva múzeií z celého sveta ! Pozrite si náš výber toho najlepšieho z každého kútu sveta.

Chcete precestovať celý svet ? Rozbehnite svoju kariéru ako delegát cestovnej kancelárie už aj s kariérnym titulom PhR. za menom.Chcem sa stať delegátom cestovnej kancelárie.

5. Louvre, Francúzsko

Ak ste milovníkom Paríža určite neprehliadnite návštevu celosvetovo známeho Louvre, ktoré ponúka starodávnu históriu, ktorá sa datuje do konca dvanásteho storočia. Louvre ako kráľovské sídlo bolo dlho sídlom moci. Louvre v Paríži je jedným z najväčších a najnavštevovanejších múzeí umenia na svete. Slávna sklenená pyramída slúži ako hlavný vchod do múzea. Jeho exponáty pochádzajú z rôznorodého pôvodu, ako je staroveký Egypt, klasické Grécko či Rím. Najslávnejším obrazom je Mona Lisa od Leonarda da Vinciho .

4. Metropolitné múzeum umenia, USA

Metropolitné múzeum umenia je najväčším múzeum umenia v Spojených štátoch. Umenie v tomto turistickom hotspote každodenne ožíva prostredníctvom výstav a rôznych podujatí, ktoré odhaľujú nové nápady a neočakávané súvislosti v čase a v rôznych kultúrach. Múzeum je postavené v gotickom štýle a obsahuje viac ako milión umeleckých diel z celej ľudskej histórie a z celého sveta.

3. Britské múzeum, Veľká Británia

Britské múzeum v Londýne je múzeom ľudskej histórie a kultúry. Jeho zbierky, ktoré obsahujú viac ako sedem miliónov predmetov sa zaradzujú medzi najväčšie a najkomplexnejšie na svete. Pochádzajú zo všetkých kontinentov. Ilustrujú resp. dokumentujú príbeh ľudskej kultúry od jej počiatkov až po súčasnosť. Nájdete tu najväčšiu zbierku múmií mimo Egypta.

2. Uffizi galérie, Taliansko

Táto talianska galéria je známa na celom svete najmä vďaka jej vynikajúcimi zbierkami starodávnych sôch od stredoveku po novovek. Galéria sa navyše môže pochváliť neoceniteľnou zbierkou starodávnych sôch a búst od rodiny Medici, ktorá zdobí chodby a pozostáva zo starorímskych kópií stratených gréckych sôch. Mohlo by Vás zaujímať Najkrajšie miesta na svete.

1. Múzeum Ermitáž, Rusko

Toto historické múzeum obsahuje obrazy, grafické diela ale aj sochy úžitkového umenia či archeologické artefakty a numizmatické predmety. Zbierky zaberajú rozsiahly komplex šiestich historických budov pozdĺž nábrežia paláca, vrátane Zimného paláca, bývalého sídla ruských cisárov. Nájdete tu diela od Rembrandta, Da Vinciho, Michealangela a ďalších.