Leto je už v plnom prúde a ty nevieš, kde by si mal stráviť voľný čas či minúť svoje peniaze ? Navštív impozantné Monte Carlo resp. Monako – malé kráľovské kniežactvo. Tento daňový raj okupujú nielen milionári z celého sveta ale aj bežný turisti, ktorí radi zavítajú na Azúrové pobrežie. Monako má vo všeobecnosti najväčší príjem na obyvateľa v Európe. Vyžaruje atmosféru extravagantného bohatstva so svojimi luxusnými päťhviezdičkovými hotelmi, dizajnérskymi butikmi, luxusnými jachtami či honosnými reštauráciami. Toto sú dôvody, prečo by ste mali navštíviť tento dovolenkový raj:

Chcete precestovať celý svet ? Rozbehnite svoju kariéru v zahraničí ako Delegát cestovnej kancelárie Chcem sa stať certifikovaným delegátom cestovnej kancelárie.

10. Kniežací palác

Palác bol pôvodne postavený v 13. storočí ako janovská pevnosť, poskytuje panoramatický výhľad, ktorý v stredoveku slúžil na obranné účely. Pevnosť bola v priebehu storočí renovovaná a premenená na luxusný palác v štýle Ľudovíta XIV. Kniežací palác je súkromná rezidencia, ale je otvorená aj pre verejnosť v určitých ročných obdobiach. Návštevníci môžu vidieť honosné apartmány vrátane Galérie zdobenej freskami a taktiež výmenu stráži na obed.

9. Oceánografické múzeum

Oceánografické múzeum sa neustále vyvíja a má svetoznáme exponáty morskej vedy a oceánografie. Medzi cenné vedecké zbierky múzea patria nálezy z prieskumu kniežaťa Alberta I a objavy Jacquesa-Yvesa Cousteaua. Múzeum resp. akvária obsahujú vzácne druhy rýb a podmorský život v nádherných tvaroch a farbách. K dispozícii sú tri akvária: tropické akvárium, stredomorské akvárium a lagúna žralokov. Na vrchole sa nachádza skvelá reštaurácia, kde si môžete vychutnať monackú kuchyňu.

8. Exotická záhrada

Jednou z najpríjemnejších vecí v Monaku je prechádzka po exotickej záhrade tzv. Jardin Exotique. Exotická záhrada je umiestnená na strmom útese s výhľadom na Stredozemné more je bujným miestom s neuveriteľnou rozmanitosťou vegetácie a očarujúcim výhľadom na more. Táto záhrada je starostlivo udržiavaná po celý rok. V exotickej záhrade je tiež observatórna jaskyňa plná stalaktitov a stalagmitov. Okolie jaskyne kedysi obývali pravekí ľudia. Prehliadky jaskyne so sprievodcom sú k dispozícii každú hodinu.

7. Monacká katedrála

Táto neobyzantská katedrála má nápadnú fasádu z bielych kameňov z neďalekej La Turbie. Katedrála je pohrebiskom monackých kniežat a sú v nej hrobky minulých panovníkov princa Rainiera a princeznej Grace. Aj keď je katedrála pomerne moderná vo svätyni sa nachádza oltárny obraz od Nicoisovho maliara Louisa Bréu z roku 1500. Ďalším pozoruhodným umeleckým dielom je biskupský trón, ktorý je vytesaný z carraského mramoru. Katedrála je prístupna verejnosti zadarmo okrem bohoslužieb.

6. Opera Monte Carlo

Opera sa nachádza na námestí resp. na honosnom verejnom námestí v najokázalejšej štvrti Monaka. Táto opera bola postavená v roku 1878 a navrhol ju Charles Garnier architekt parížskej opery. Aula opery s názvom „Salle Garnier“ je celá zdobená červenou a zlatou farbou s množstvom zložitých reliéfov, úžasných fresiek či nápadných sôch. Salle Garnier bola slávnostne otvorená Sarah Bernhardtovou v roku 1879. Už viac ako sto rokov tu divákov baví opera a balet.

5. Prístav Monako

Monako má prestížny jachtársky klub v prístave Port Hercule. Jachtársky klub Monako na Quai Louis II združuje viac ako 2500 členov súkromných majiteľov jácht z 73 rôznych krajín. Tento jachtársky klub založil princ Rainier III v roku 1953. Prístav okrem iného slúži aj na prechádzky spojené s občerstvením.

4. Záhrada princeznej Grace v Monaku

Túto záhradu založil princ Rainier III na počesť svojej manželky princeznej Grace a bola otvorená 18. júna 1984. V parku Fontvieille je ružová záhrada princeznej Grace obklopená samými kvetami resp. ružami. Návštevníkom poteší posedenie na lavičkách v parku pri obdivovaní scenérie alebo prechádzka po areáli.

3. Zbierka automobilov monackého princa

Na tomto okázalom mieste resp. v daňovom raji Monaku nájdete taktiež zbierku vystavených veteránov monackého princa. Kolekciu zdobí veľa historických automobilov, všetky vyrobené prestížnymi európskymi a americkými automobilkami ako sú Rolls Royce, Lincoln, Lamborghini, Ferrari či Maserati.

2. Japonská záhrada

Japonská záhrada sa nachádza v prostredí Francúzskej riviéry. Súčasťou záhrady je vodopád, rybník či typická japonská čajovňa, ktorá bola vytvorená pre nadšencov japonskej kultúry. Tradičné japonské lucerny a lávky dotvárajú nezabudnuteľnú atmosféru na azúrovom pobreží.

1. Michelinská reštaurácia

Monako je známe aj svojou prestížnou kulinárskou scénou, ktorá je určená hlavne pre najnáročnejšiu klientelu. Najznámejšou reštauráciou v Monaku je Le Louis XV – Alain Ducasse v Hoteli de Paris Monte Carlo. Reštaurácia má až tri michelinské hviezdičky.