Plánujete dovolenku snov na Havaji, ale vôbec neviete, ktorý ostrov navštíviť ? Vo všeobecnosti sú Havajské ostrovy veľmi rozmanité a každý z ostrovov má turistom čo ponúknuť. Na samotnom Havaji sa nachádzajú jedny z najlepších piesočnatých pláži na svete a nielen to ! Tieto ostrovy sú vysnívaným dovolenkovým rajom vhodným na medové týždne. Havajské ostrovy sú už od nepamäti symbolom romantiky, nedotknutého prírodného raja a drsnej idilickej krásy. Pozrite sa spolu s nami na výber tých najlepších Havajských ostrovov.

5. Maui

Maui je druhým najväčším havajským ostrovom na ktorom sa nachádzajú tie najkrajšie pláže na svete . Okolie tohto krásneho ostrova je skvelým miestom na pozorovanie veľrýb a vodné športy napríklad windsurfing. Okrem iného tu môžete využiť aj špičkové služby lokálnych turistických sprievodcov a delegátov, ktorí Vás prevedú všetkými kútmi tohto malebného ostrova. Určite nezabudnite aj na fakultatívne výlety, dobrodružné túry k vodopádom, nočný život či potápanie pri korálových útesoch. Maui je skutočne ideálnym miestom na dovolenku !

4. Lanai

Keď miliardári o niečo bojujú je to veľmi zvláštne. Toto je prípad najexkluzívnejšieho havajského ostrova Lanai. Toto skvelé miesto majú v hľadáčiku ľudia ako Bill Gates či Larry Ellison. Na tomto drobnom ostrove si môžete vychutnať nielen jazdu na koni ale aj bezstarostné vylihovanie na jednej z najkrajších piesočnatých pláži na svete. Ostrov Lanai je synonymum luxusu a bohatstva, ktorý by ste mali navštíviť aspoň raz v živote. Mohlo by Vás zaujímať: Miesto luxusu a pompéznosti Monako.

3. Oahu

Na tomto pôvabnom ostrove sa nachádza hlavné mesto Honolulu, kde žije väčšina obyvateľov. Ostrov Oahu má asi najlepší výber kultúrnych a historických pamiatok vrátane dobrých múzeí. Okrem iného tu nájdete noblesné reštaurácie či rôzne zaujímavé kultúrne podujatia. Určite nezabudnite aj na divoký nočný život ! Ak ste milovníkom intenzívnych slnečných lúčov, tak potom Waikiki a Honolulu sú pravým dovolenkovým rajom stvoreným presne pre Vás.

2. Kauai

Kauai je najsevernejším bodom z komplexu Havajských ostrovov. Zdobí ho nespočetne veľa prírodných krás v podobe parkov a malebných záhrad. Tento klenot získal z pomedzi všetkých Havajských ostrovov prezývku „záhradný ostrov“. Briliantné západy slnka, nedotknuté pláže či akvamarínové nebo či dokonalé ticho. To sú dôvody prečo je ostrov Kauai bezpochýb jedným z najromantickejších ostrovov na svete. Mohlo by Vás zaujímať: Najromantickejšie hotely na svete .

1. Havaj

Ostrov Havaj je najväčším turistickým hotspotom z pomedzi všetkých ostrovov. Pre tento ostrov sú typické turisticky prístupné vodopády, ďažďové pralesy, botanické záhrady a v neposlednom rade jedna z najaktívnejších sopiek na svete, ktorá sa nachádza v miestnom národnom parku. Taktiež tu nájdete skvelé lokálne reštaurácie či luxusné hotelové rezorty, kde môžete stráviť Vašu svadobnú cestu. Určite si pozrite aj: Najluxusnejšie hotely na svete .